Ile zarabia dealer samochodowy? Informacje

Pensja dealerów samochodowych najczęściej składa się z dwóch składników: pensji zasadniczej oraz prowizji od sprzedaży. Ta druga stanowi większą część wynagrodzenia. Sprawdziliśmy, ile zarabia dealer samochodowy w Polsce!

Pensja dealerów samochodowych zależy od ich umiejętności sprzedażowych oraz marki sprzedawanych aut. Są miejsca, gdzie zarabia się naprawdę duże sumy, ale też takie, gdzie trudno wybić się ponad podstawę. Jedno jest pewne – sprzedawcy aut najwięcej zarabiają na prowizji, która wyrażana jest w sposób procentowy lub kwotowy. Sprawdziliśmy, ile zarabia dealer samochodowy!

Ile zarabia dealer samochodowy zatrudniony w salonie?

W salonach samochodowych znanych marek budowa systemu wynagrodzeń jest prosta: niewielka podstawa uzupełniana jest prowizją od sprzedaży. Wysokość tej drugiej najczęściej określana jest w sposób procentowy, chociaż cały czas zdarzają się miejsca, gdzie prowizję nalicza się kwotowo od ilości sprzedaży.

Praca sprzedawcy samochodów dedykowana jest więc osobom posiadającym doskonałe umiejętności sprzedażowe i negocjacyjne. Im droższy samochód się sprzeda, tym więcej się zarobi. Nie należy przeoczyć żadnej okazji, ponieważ nie codziennie kupuje i sprzedaje się nowe samochody. Są zatem miesiące, kiedy dealerzy zarabiają czystą podstawę, a są też takie, kiedy ich zarobki przyjmują wartości pięciocyfrowe.

Podstawa wynagrodzenia sprzedawcy aut to najczęściej najniższa krajowa. Zarobki najlepszych dealerów sięgają około 20 000 złotych brutto miesięcznie. Średnie zarobki dealera samochodowego pracującego w prestiżowym markowym salonie mieszczącym się w dużym mieście sięgają około 5 000-6 000 złotych brutto miesięcznie.

Ile zarabia dealer samochodowy na własnej działalności?

Dealerzy samochodowi sprzedający samochody używane ponoszą spore koszty sprowadzenia aut, przygotowania ich do rejestracji i ubezpieczenia oraz poprawienia ich wyglądu wizualnego. Ponadto spoczywa na nich ryzyko szybkiej utraty wartości przez pojazdy. Tutaj zarobek nie jest pewny i przeważnie wynosi kilka tysięcy złotych na jednym sprzedanym samochodzie.

Podsumowując, jeśli zastanawiasz się, ile zarabia dealer samochodowy, to odpowiedź może cię rozczarować. Co prawda pieniądze mogą być tutaj wysokie, ale w przeważającej części przypadków zarobki można uznać za przeciętne.

Dodaj komentarz