Ile zarabia dermatolog w Polsce? Zarobki w zawodzie lekarskim w tej specjalizacji

Dermatolog to jedna z pięciu najlepiej opłacanych specjalizacji lekarskich w Polsce. Chcesz wiedzieć, ile zarabia dermatolog? Poznaj minimalne wynagrodzenie brutto w kraju, według powszechnie dostępnych badań wynagrodzeń.

Branża medyczna stale wykazuje duże zapotrzebowanie na specjalistów. Wiele osób po ukończeniu szkoły i wyborze specjalizacji wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu wysokich zarobków. Kiedy zostaniesz w kraju jako dermatolog, zarobisz nawet 6130 złotych brutto miesięcznie. Jest to mediana zarobków w Polsce w 2022 roku. Ostateczna płaca dermatologa zależy od stażu oraz miejsca pracy. Jako lekarz specjalista w tej dziedzinie masz szansę na wysokie dochody. Pokieruj odpowiednio swoją karierą, a dermatologia okaże się naprawdę opłacalnym zajęciem.

Ile zarabia dermatolog w Polsce? Co wpływa na płacę lekarza?

Zarobki lekarza dermatologa w Polsce średnio wahają się na poziomie od 4600 do 8450 złotych brutto miesięcznie. To spore kwoty, które pozwolą ci na godziwe życie. Jako dermatolog możesz pracować w publicznej służbie zdrowia lub placówce prywatnej. Zastanów się też nad prowadzeniem własnego gabinetu. Pensja lekarza w tym przypadku będzie największa. Własny gabinet potrafi wygenerować nawet pięciocyfrowy dochód miesięczny.

Wysokość wynagrodzenia w dużej mierze zależy od takich czynników, jak:

  • miejsce pracy;
  • forma zatrudnienia;
  • doświadczenie lekarza;
  • wykształcenie;
  • ilość przyjmowanych klientów.

Najlepiej płatne stanowiska to takie, które dostępne są w prywatnych placówkach. Najwięcej zarabiający lekarze wykonujący zawód dermatologa zarabiają sporo ponad 6000 złotych miesięcznie brutto. Większość polskich lekarzy dermatologów to kobiety. Nie ma to jednak wpływu na wysokość płacy. Grupa najlepiej zarabiających dermatologów w Polsce osiąga średnią pensję lekarza przekraczającą 8000 złotych brutto. To kwota, która związana jest z długim stażem pracy oraz odpowiednim wykształceniem kierunkowym.

Jak zostać dermatologiem? Czy ta specjalizacja lekarska jest tego warta?

Chcesz zająć się leczeniem chorób skórnych, ale nie wiesz, jak? Po ukończeniu studiów przystąpisz na pewno do lekarskiego egzaminu końcowego. Zadbaj o swoje studia medyczne oraz odpowiednio długi staż, który przygotuje cię do wykonywania tego zawodu. Po ukończeniu studiów wybierz specjalizację z zakresu dermatologii lub wenerologii. To jednak dodatkowe 5 lat nauki. Dopiero po zakończeniu edukacji i zdanych egzaminach możesz przystąpić do wykonywania zawodu dermatologa. Ile zarabia dermatolog po studiach? Jako młody lekarz zarobisz na sam początek nawet 4600 złotych brutto miesięcznie. Biorąc jednak pod uwagę aż 10 lat studiów, nie są to najwyższe zarobki, na jakie mogą liczyć lekarze.

Czym zajmuje się dermatolog? Czy zakres usług wpływa na zarobki?

Wiesz już, ile zarabia dermatolog. Sprawdź też, jaki jest zakres obowiązków większości lekarzy o tej specjalizacji. Jako specjalista w tym zawodzie zlecisz swoim pacjentom m.in.:

  • badania mikrobiologiczne;
  • wymazy;
  • badania krwi;
  • badania hormonalne;
  • testy alergiczne.

Średnie wynagrodzenie po wielu latach pracy dermatologa osiąga poziom nawet ponad 8000 złotych brutto miesięcznie lub więcej. Średnie zarobki lekarzy w Polsce nie są jednak zadowalające. Masz już prawo do wykonywania zawodu dermatologa? Zastanów się nad pracą lekarza w Niemczech. W tym przypadku otrzymasz wynagrodzenie miesięcznie na poziomie 4,5 tys. euro brutto. To niemalże cztery razy tyle, ile zarobisz w Polsce. Dermatologia, stomatologia i kilka innych profesji to najlepiej płatne specjalizacje lekarskie w Polsce i za granicą. Jeśli praca lekarza nie cię nie przeraża, idź tą drogą i zarób naprawdę godziwe pieniądze.

Dodaj komentarz