Ile zarabia Doda? Kluczowe źródła jej dochodów

Źródło dochodówKwota
Sprzedaż streamingowa600 tys. zł
Występ (3 piosenki) na imprezie zamkniętej50 tys. zł netto
Wszystkie źródłaPrawdopodobnie kilka milionów zł rocznie

Dochody Dody ze sprzedaży streamingowej

Dzisiejsze czasy przyniosły artystom zupełnie nowe możliwości zarabiania. Jednym z kluczowych źródeł dochodów jest sprzedaż streamingowa. W przypadku Dody jest to kwota przekraczająca 600 tysięcy złotych. Te informacje pochodzą z raportu, który bazował na danych ze Spotify, jednego z najpopularniejszych serwisów streamingowych na świecie.

Ile zarabia Doda za występy na imprezach zamkniętych?

Wiesz już, ile zarabia Doda na Spotify. Gdy myślimy o dochodach artystów, często na myśl przychodzą nam koncerty czy festiwale. Jednak Doda ma nieco inny model współpracy. 

Jej menedżer informuje, że artystka nie decyduje się na tradycyjne koncerty dla klientów. Jednak jest w stanie zaśpiewać trzy piosenki na imprezie zamkniętej. Cena? 50 tys. zł netto za takie krótkie wystąpienie. Oczywiście organizator musi także zapewnić nocleg i wyżywienie dla Dody oraz jej zespołu.

Ile zarabia Doda łącznie?

Doda, jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci na polskiej scenie muzycznej, ma różne źródła dochodów. Od sprzedaży streamingowej, przez specyficzne występy na imprezach zamkniętych. Jej zarobki są imponujące i pokazują, jak bardzo dochodowy może być świat muzyki. Ile zarabia Doda w ciągu roku? W 2018 szacowano, że artystce udaje się zdobyć kilka milionów złotych rocznie.

Fot. główna: Wojciech Pędzich via Wikipedia, CC BY 4.0

Dodaj komentarz