Ile zarabia dostawca pizzy? Gdzie lepiej pracować i gdzie można więcej zarobić? Uber Eats czy pizzeria – zarobki i napiwki

Ile zarabia dostawca pizzy w pizzerii? Czy praca na tym stanowisku jest ciężka? Zastanawiasz się, czy klienci dają napiwki dostawcom pizzy? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do lektury naszego tekstu!

Chciałbyś dowiedzieć się, ile zarabia dostawca pizzy? W takim razie świetnie trafiłeś! W poniższym artykule przeczytasz, na jakich warunkach pracują dostawcy w pizzeriach oraz ile mogą zarobić na umowie i z napiwków! Czy ten zawód jest opłacalny? Sprawdź!

Dostawca pizzy – zakres obowiązków

Ile zarabia dostawca pizzy i od czego to zależy? Wbrew pozorom praca ta nie skupia się wyłącznie na rozwożeniu pizzy.

Mając taką pracę, trzeba doskonale znać topografię miasta, na którego terenie działa konkretna pizzeria. Dostawca jedzenia jest zobowiązany do sprawnego poruszania się samochodem, bezpiecznego przewiezienia pizzy do klienta oraz umiejętności dobrego parkowania.

Kontakt z klientem

Praca ta wiąże się z bezpośrednim kontaktem z klientem.Z tego powodu pracownik powinien posiadać szereg umiejętności miękkich. Dodatkowo musi umieć posługiwać się terminalem płatniczym.

Dostawca jedzenia musi liczyć się z pracą w zmiennych warunkach atmosferycznych. Aby dowiedzieć się, ile zarabia dostawca pizzy, czytaj dalej.

Ile zarabia dostawca pizzy z własnym samochodem?

Zarobki dostawców pizzy wahają się w zależności od wielu czynników. Możliwe stawki będą na przykład wyższe w weekend, czy podczas dużego zainteresowania zamawianiem jedzenia i wynoszą od 16 do nawet 25 złotych brutto za godzinę pracy. W przypadku używania własnego samochodu miesięczne wynagrodzenie może wynosić nawet 4000 do 5000 złotych na rękę.

Jednak należy od tej kwoty odliczyć koszty związane z wydatkami na paliwo i eksploatację samochodu. Wielu kierowców, którzy pracowali w zawodzie, stwierdza, że praca z własnym samochodem jest bardziej opłacalna, jeśli auto jest ekonomiczne, a najlepiej, gdy wyposażone jest w instalację LPG.

Zarobki dostawcy pizzy z firmowym pojazdem

W przypadku dostawców, którzy poruszają się służbowym samochodem, zarobki są oczywiście niższe. Najczęściej pensja takiego dostawcy wynosi około 3000 złotych brutto miesięcznie.

W tym przypadku za koszty paliwa płaci pracodawca. Nie musisz wtedy martwić się naprawami związanymi z usterkami pojazdu oraz cenami paliwa, ponieważ wszystko to spoczywa na twoim szefie.

Ile zarabia dostawca pizzy dzięki napiwkom?

Wielu dostawców pizzy otrzymuje całkiem sporą sumę z napiwków, których nie rozlicza z szefostwem restauracji. To świetny dowód na to, że w trakcie pracy warto być miłym i uśmiechniętym, ponieważ klienci czasem zostawiają atrakcyjne napiwki. Szczególnie widać to w przypadku świąt takich jak Dzień Kobiet czy Walentynki.

Dostawa jedzenia – praca dorywcza czy na pełny etat?

Dostawa pizzy może być traktowana zarówno jako praca na pełen etat, jak i zajęcie dorywcze. Na rynku znaleźć można wiele różnorodnych ofert pracy – od umowy zlecenie, B2B po umowę o pracę. Atrakcyjnym rozwiązaniem może być również współpraca z firmami, które umożliwiają zamawianie posiłków z restauracji za pośrednictwem aplikacji.

Jeśli szukasz pracy dorywczej, możesz skorzystać z tego rodzaju współpracy, ponieważ pracujesz, kiedy chcesz, a zarobki są zależne od ilości wykonanych zleceń.Minusem tego rodzaju współpracy jest konieczność posiadania własnego środka transportu i brak pewności co do miesięcznego wynagrodzenia.

Wiesz już, ile zarabia dostawca pizzy. Praca dostawcy może być bardzo atrakcyjna zarówno dla młodych ludzi, jak i dla nieco starszych. Ważna w niej jest mobilność, znajomość topografii miasta, komunikatywność i umiejętność sprawnego poruszania się w przestrzeni miejskiej samochodem, skuterem lub rowerem.

Dodaj komentarz