Ile zarabia drwal?

Drwal to zawód, która jest czasem postrzegana jako jeden z tzw. wymierających zawodów. Ile zarabia drwal? Jeśli zainteresował Cię ten temat, zapoznaj się z naszym tekstem. Znajdziesz w nim cenne informacje na ten temat.

Profesja drwala to jeden z kluczowych zawodów w przemyśle drzewnym. Zajmuje się on ścinaniem drzew, a następnie – dostarczaniem tak pozyskanego drewna do tartaku, firm z przemysłu budowlanego czy dużych podmiotów zajmujących się papiernictwem. Do wykonywania pracy na tym stanowisku potrzebna jest przede wszystkim odpowiednia tężyzna fizyczna. W sieci można często znaleźć spekulacje dotyczące tego, ile zarabia drwal w 2022 roku.

Ile zarabia drwal i od czego to zależy?

Opisywana profesja to przede wszystkim spory wysiłek fizyczny. Oczywiście, podczas tej pracy wykorzystuje się obecnie urządzenia mechaniczne (piły elektryczne), nie zaś siekiery itp. Mimo to, aby zostać drwalem, trzeba mieć dobrą kondycję oraz koordynację ruchową.

Niestety, jeśli zastanawiasz się, ile zarabia drwal, musimy rozwiać Twoje wątpliwości – wynagrodzenie na tym stanowisku nie jest szczególnie wysokie. Danych na temat płac w opisywanym zawodzie nie ma zbyt wiele. Taki stan rzeczy wynika zapewne stąd, iż profesja ta nie jest rozpowszechniona w naszym kraju. Z raportów oraz informacji znalezionych w sieci (np. na stronie www.aplikuj.pl) można jednak wywnioskować, ile zarabia drwal. Wiele wskazuje na to, że średnia płaca to ok. 3 tysiące złotych netto miesięcznie. Na wyższe zarobki mogą liczyć pracownicy z co najmniej kilkuletnim doświadczeniem.

Należy pamiętać także, że przedstawiciele tego zawodu pracują zazwyczaj w mniejszych przedsiębiorstwach. Jest to jeden z powodów, dla których w tej profesji rzadkością są benefity pozapłacowe, w tym np. dodatkowe ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, prywatna opieka medyczna itp. Branża ta nie oferuje także elastycznych godzin pracy oraz premii – wynagrodzenie zasadnicze to nierzadko jedyna forma wynagrodzenia.

Last but not least, opisywany zawód to raczej niewielkie możliwości dalszego rozwoju zawodowego oraz awansu w strukturach firmy.

Dodaj komentarz