Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników restauracji fast food

McDonald’s to miejsce pierwszej pracy dla wielu młodych osób. Popularna sieć restauracji oferuje atrakcyjne warunki zatrudnienia i przejrzyste zasady awansu. Sprawdź, ile zarabia się w McDonald’s.

W tym artykule udzielamy odpowiedzi na pytania dotyczące warunków wynagrodzenia w McDonald’s na poszczególnych stanowiskach. Omówimy najważniejsze warunki, jakie trzeba spełnić, by dostać pracę w restauracji. Warto wiedzieć, że podobne wymagania dotyczą zazwyczaj pracowników innych restauracji typu fast food, jak KFC, czy Burger King.

Ile zarabia się w McDonald’s?

Ile zarabia się w McDonald’s?

Stawka godzinowa dla pracowników McDonald’s uzależniona jest od wielu czynników.

To, ile zarabia się w McDonald’s, zależy między innymi od zajmowanego stanowiska, doświadczenia, miejsca pracy czy wymiaru etatu.

Wielką zaletą tej pracy jest elastyczny grafik pozwalający dopasować godziny pracy do innych zajęć, takich jak studia czy opieka nad dzieckiem. Osoba zatrudniona może liczyć na atrakcyjne benefity czy zniżki dla pracowników. Firma organizuje kompleksowe szkolenia przygotowujące do pracy, zapewnia niezbędny sprzęt oraz ubranie.

Praca w restauracji McDonald’s to gwarancja stałego i pewnego zatrudnienia oraz terminowych wypłat. Duża ilość stanowisk daje ambitnym osobom możliwość wspinania się po drabinie awansu, co oczywiście wiąże się z podwyżką.

Wymagania wobec pracowników McDonald’s

Do podjęcia pracy w McDonald’s niezbędne jest posiadanie aktualnych badań sanitarno-epidemiologicznych potwierdzających brak nosicielstwa bakterii, czyli „książeczki” sanepidowskiej. Idealny kandydat jest osobą pracowitą, komunikatywną i lubiącą pracę zespołową.

Co ważne, sieć nie wymaga od swoich pracowników doświadczenia w pracy w gastronomii.

Każdy nowo zatrudniony pracownik restauracji przechodzi szczegółowe szkolenie pod okiem doświadczonego instruktora, przygotowujące do sprawnego i bezpiecznego wykonywania pracy na danym stanowisku.

Zarobki w McDonald’s na najniższym stanowisku

Ile zarabia się w McDonald’s - zarobki na najniższym stanowisku

Rozpoczynając pracę w McDonald’s, masz przed sobą realne możliwości awansu. Przechodząc przez kolejne stanowiska, rozwijasz swoje umiejętności, a co za tym idzie – zwiększają się twoje zarobki. W McDonald’s wyróżniamy następujące stanowiska:

 • pracownik restauracji;
 • instruktor;
 • młodszy menadżer / lider gościnności;
 • manager;
 • asystent kierownika restauracji;
 • kierownik restauracji.

Amerykańska sieć nie podaje oficjalnych informacji dotyczących pensji, jakie otrzymują jej pracownicy.

Według doniesień początkujący pracownicy otrzymują stawkę wynoszącą 19,70 złotych brutto za godzinę pracy, co przy pełnym etacie daje wypłatę na poziomie około 3010 złotych brutto miesięcznie.

Na to ile zarabia się w McDonald’s, mają wpływ różne dodatki, takie jak:

 • dodatek za pracę na nocnej zmianie w wysokości 20%;
 • dodatek za pracę w niedziele i święta w wysokości 25%;
 • dodatek za wzorowe wykonywanie obowiązków (nie sprecyzowano);
 • dodatek absencyjny (nie sprecyzowano).

Po zdobyciu odpowiedniego stażu pracy i doświadczenia zawodowego można liczyć na podwyżkę w wysokości 0,50 złotych za godzinę i awans na stanowisko instruktora.

Zarobki w McDonald’s a możliwość awansu

Ile zarabia się w McDonald’s - zarobki a możliwość awansu

Każdy awans wiąże się ze wzrostem wynagrodzenia oraz dodatkowymi obowiązkami. Podobnie jak w przypadku pracowników niższego poziomu, także managerowie otrzymują pensję uzależnioną od doświadczenia oraz lokalizacji restauracji. Zobaczmy, ile zarabia się w McDonald’s na wyższych stanowiskach:

 • młodszy manager – od 3300 do 3500 zł netto;
 • manager – od 3500 do 4300 zł netto;
 • kierownik restauracji – w zależności od lokalizacji od 4500 do 6000 złotych netto.

Jeśli interesuje cię praca w tego typu restauracji, wiesz już, ile zarabia się w McDonald’s. Sprawdź oferty pozostałych firm i zdecyduj, która najbardziej ci odpowiada.

Najczęściej zadawane pytania

Ile płacą w Mcdonaldzie 2024?

Wysokość wynagrodzenia w McDonald’s zależy od zajmowanego stanowiska, doświadczenia, lokalizacji restauracji i wymiaru etatu. Początkujący pracownik na najniższym stanowisku zarabia około 19,70 zł brutto na godzinę. Młodszy manager może otrzymywać wynagrodzenie w przedziale od 3300 do 3500 zł netto, a kierownik restauracji od 4500 do nawet 6000 złotych netto.

Ile zarabia pracownik młodociany w McDonald’s 2024?

Małoletnie osoby pracujące w restauracji zarabiają minimalne wynagrodzenie godzinowe, czyli 19,70 złotych brutto.

Dodaj komentarz