Ile zarabia florysta? Dowiedz się, na jakie wynagrodzenie miesięczne może liczyć pracownik kwiaciarni!

Branża florystyczna bez wątpienia jest dobrym i opłacalnym sposobem na biznes. Właściciele kwiaciarni mogą pochwalić się godnymi zarobkami. Sprawdź, ile zarabia florysta w Polsce oraz od czego uzależniona jest wysokość jego wynagrodzenia!

To, ile zarabia florysta w Polsce, uzależnione jest przede wszystkim od formy zatrudnienia (umowa o pracę czy własna działalność gospodarcza), umiejętności i doświadczenia, sezonu oraz wielkości miasta. Nie ulega jednak wątpliwości, że branża florystyczna jest jedną z tych, które będą solidnie funkcjonować.

Cięte kwiaty i ozdoby są pożądane przy wielu ważnych wydarzeniach w życiu każdego człowieka, dlatego ten biznes powinien mieć dobre perspektywy. Przekonaj się, czy przekłada się to na płacę i ile może zarobić florysta na etacie!

Praca w kwiaciarni – miesięczna pensja

Praca na stanowisku florysty wydaje się bardzo wdzięcznym zajęciem. Należy jednak posiadać odpowiednią wiedzę, umiejętności oraz doskonałe poczucie estetyki. Każdy pasjonat żywych kwiatów, który chciałby rozpocząć przygodę z pracą w kwiaciarni, może ukończyć kierunkową szkołę policealną lub skorzystać z oferty kursu florystycznego.

Warto iść za głosem serca, a jednocześnie rozsądku, ponieważ zarobki w tym zawodzie plasują się na godnym poziomie. Średnie miesięczne zarobki z tytułu umowy o pracę wynoszą w przybliżeniu 3500 zł brutto. W większych miastach pensja może jednak wzrosnąć powyżej 4000 zł.

Ile zarabia florysta prowadzący własną kwiaciarnię?

Wiesz już ile zarabia florysta będący pracownikiem kwiaciarni, a jakie mogą być zarobki jego zwierzchnika? Dochody właściciela kwiaciarni mogą być dość zróżnicowane. Wiele zależy od liczby zatrudnianych pracowników, lokalizacji, prestiżu punktu florystycznego oraz konkurencji.

Czynniki te mają bezpośredni wpływ na to, ile zarabia florysta. Warto również zauważyć, że w okresach wzmożonego zapotrzebowania na kwiaty i ozdoby (święta, komunie i śluby) zarobek florysty będzie z pewnością znacznie wyższy niż w innych miesiącach. Szacuje się, że właściciele kwiaciarni zarabiają od trzech do nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

Branża florystyczna przechodzi prawdziwy rozkwit. Choć to, ile zarabia florysta, jest uzależnione od wielu czynników, bez wątpienia jest to jeden z bardziej opłacalnych zawodów.

Dodaj komentarz