Ile zarabia tancerz w Polsce? Sprawdź, kim może zostać zawodowy tancerz i na jakie wynagrodzenie może liczyć!

Ile zarabia tancerz zawodowy? Jak wygląda praca tancerza i w jakim zawodzie może pracować taka osoba? Czy warto zdecydować się na taką karierę? Sprawdź to, czytając nasz krótki artykuł!

To, ile zarabia tancerz w Polsce, zależy od wielu czynników. Nie można w jednoznaczny sposób wskazać dokładnych zarobków tancerzy. Wynagrodzenie uzależnione jest bowiem od doświadczenia i umiejętności, specjalizacji (rodzaju tańca) oraz wykonywanego zawodu. Tancerz niekoniecznie musi przecież wyłącznie tańczyć w zespole. Osoba, która zawodowo zajmuje się tańcem, może z powodzeniem uczyć tej profesji w placówce lub otworzyć własną szkołę tańca. Poznaj tajniki zawodu tancerza i dowiedz się, ile można zarobić na profesjonalnym tańcu!

Instruktor tańca – praca na etacie

Zawodowy tancerz może znaleźć zatrudnienie w charakterze nauczyciela w szkole tańca. Średnie miesięczne zarobki na tym stanowisku wynoszą w przybliżeniu nieco ponad 4000 zł brutto. Na znacznie wyższe wynagrodzenie mogą liczyć specjaliści zatrudnieni w prestiżowych placówkach, które zlokalizowane są w dużych miastach. Ile zarabia tancerz na etacie? Szacuje się, że 25% najlepiej opłacanych nauczycieli tańca otrzymuje pensję powyżej 5000 zł brutto miesięcznie.

Własna szkoła tańca – ile kosztuje godzina lekcji?

Tancerze mogą udzielać także prywatnych lekcji tańca. Cena za godzinę indywidualnych zajęć uzależniona jest głównie od wielkości miasta, prestiżu artysty i grupy docelowej klientów. Średni koszt lekcji wynosi 80 zł, jednak stawki mogą być znacznie wyższe. Ile zarabia tancerz intensywnie udzielający lekcji? Jeśli artysta zdoła zapełni swój grafik regularnymi zajęciami, jego miesięczne zarobki mogą wynieść nawet 10 tysięcy złotych. Warto zauważyć, że prowadzenie własnego biznesu wymaga sporego nakładu czasu i rozliczania się z urzędem skarbowym. 

Ile zarabia tancerz w zespole?

Profesjonalny tancerz może zdecydować się na pracę w zespole. Występy podczas koncertów na żywo wymagają wielu godzin treningów i sporego poświęcenia. Na to, ile zarabia tancerz zawodowy, składa się mnóstwo czynników. 

Aby zostać tancerzem, potrzebne są predyspozycje oraz lata nauki i praktyki. Na szczęście zarobki są adekwatne do poziomu trudności tej profesji.

Dodaj komentarz