Ile zarabia hotelarz w Polsce? Poznaj popularne stanowiska w branży hotelarskiej oraz średnie wynagrodzenie pracowników!

Ile zarabia hotelarz? Kto może pracować w hotelu? Na jakim stanowisku można liczyć na godne zarobki w branży HoReCa? Sprawdź, od czego zależy wysokość pensji na poszczególnych posadach!

To, ile zarabia hotelarz, zależy w głównej mierze od zajmowanego stanowiska, prestiżu hotelu oraz wielkości miejscowości, w której znajduje się obiekt. Praca w hotelu dość często kojarzy się z dość niskimi zarobkami i trudnymi warunkami. Jednak hotelarstwo to nie tylko praca na recepcji, usługi sprzątające czy barmańskie. Pracownicy odpowiedzialni za zarządzanie hotelem, dbanie o wygodny pobyt gości czy kierowanie zespołem mogą liczyć na imponujące wynagrodzenie. Dowiedz się, jak kształtują się zarobki hotelarzy w konkretnych segmentach tej branży!

Jak zostać hotelarzem? Rodzaje stanowisk

Szczegółowa ścieżka kariery i wymagane wykształcenie zależne jest od wybranego stanowiska. W branży hotelarskiej pracę mogą znaleźć zarówno osoby po szkole zawodowej czy średniej, jak i absolwenci wyższych uczelni. Aby móc liczyć na prestiżowe zarobki, warto zdobyć wykształcenie kierunkowe (hotelarstwo i turystyka lub zarządzanie). Należy jednak pamiętać, że w wielu miejscach zamiast wykształcenia ważniejsze będzie doświadczenie, umiejętności i charyzma. Sprawdź, ile zarabiają hotelarze w Polsce na poszczególnych stanowiskach!

Praca na recepcji i w serwisie pokojowym

Ile zarabia hotelarz pracujący na recepcji i w serwisie pokojowym? Na niższych szczeblach zarobki nie robią zbyt dużego wrażenia. Osoby zatrudnione na tych stanowiskach zazwyczaj zarabiają najniższą krajową. Należy jednak pamiętać, że do podstawowego wynagrodzenia dochodzą różne premie, dodatki za nadgodziny i napiwki, więc stawka może znacznie wzrosnąć. 

Ile zarabia hotelarz na wyższym stanowisku?

Dyrektorzy i kierownicy zarabiają zwykle od 4 do nawet 12 tysięcy złotych netto. To, ile zarabia hotelarz, zależy również od rodzaju i prestiżu hotelu, stażu pracy oraz wielkości miasta. W dużym hotelu w stolicy pensja pracowników będzie znacznie wyższa od zarobków osób pracujących w niewielkim hoteliku na przedmieściach małej miejscowości.

Wynagrodzenia za pracę w hotelarstwie są bardzo zróżnicowane. To, ile zarabia hotelarz w Polsce, zależy od wielu czynników. Nie ulega jednak wątpliwości, że w tej branży można naprawdę dobrze zarobić.

Dodaj komentarz