Ile zarabia informatyk w USA? Zarobki w IT w Stanach Zjednoczonych

Ile zarabia informatyk w USA? Czy opłaca się wyemigrować za Atlantyk, by tam pracować w branży IT? Przekonaj się, ile dokładnie zarabiają specjaliści w Stanach Zjednoczonych.

Nie da się ukryć, że praca informatyka to jedna z najbardziej cenionych i najlepiej opłacanych. Specjaliści z branży IT mogą liczyć na bardzo wysokie pensje w zasadzie niezależnie od lokalizacji, w której przyszło im działać. Nie muszą też narzekać na brak pracy. Ale jak wyglądają pensje informatyków za oceanem? Ile zarabia informatyk w USA? Przekonaj się, czy pensja informatyka za granicą jest dużo wyższa niż w Polsce.

Ile zarabia informatyk w USA? Podstawowe informacje

Pomimo faktu, że płace z sektorze nowych technologii spadły w 2021 roku w Stanach Zjednoczonych, wciąż należy uznać je za bardzo wysokie. Na spadek wynagrodzeń wpływ miała rzecz jasna pandemia COVID-19, która w znaczący sposób dotknęła wszystkie kraje świata. Niezależnie od tego, ile zarabia informatyk w USA konkretnie, to i tak może liczyć na znaczące zarobki w skali roku. Wynieść mogą one od stu dwudziestu pięciu do ponad stu sześćdziesięciu tysięcy dolarów rocznie.

Ile zarabia informatyk w USA? Astronomiczna przeciętna pensja miesięczna

Przeciętna roczna płaca w przypadku pracy informatyka w USA to około sto pięćdziesiąt dwa tysiące dolarów rocznie. A to i tak oznacza spadek o jeden procent w porównaniu do 2020 roku. To oznacza ni mniej, nie więcej tylko tyle, że informatyk w USA zarabia miesięcznie od 45 tysięcy do 60 tysięcy złotych. Właśnie tyle w przeliczeniu na naszą walutę można zarobić, pracując w IT w USA.

Ile zarabia informatyk w USA? Gdzie można zarobić najwięcej?

Oczywiście na wysokość pensji konkretnego specjalisty wpływ ma lokalizacja, w której przyszło mu pracować. I tak oto najwięcej informatycy mogą zarobić w San Francisco, w regionie, który sąsiaduje ze słynną Doliną Krzemową. To właśnie tam w 2021 roku pensje roczne osiągnęły poziom 165 tysięcy dolarów. Tylko nieznacznie niższą pensję otrzyma informatyk pracujący w Seattle czy w Nowym Jorku. W obu przypadkach jest to nieco ponad sto pięćdziesiąt tysięcy dolarów.

Dodaj komentarz