Ile zarabia kadrowa i co należy do jej obowiązków?

Kadrowa to potoczne określenie specjalisty do spraw kadr i płac. To ona jest odpowiedzialna za wszystkie sprawy związane z zatrudnieniem pracowników, a także ich wynagrodzeniami. Ile zarabia kadrowa i od czego zależy jej stawka? 

Specjaliści kadrowi zajmują się wszystkimi sprawami związanymi z zatrudnieniem pracowników w firmie. W większości przypadków jest to stanowisko samodzielne i podlegają jedynie kierownikom i właścicielowi. Praca w charakterze specjalisty do spraw kadr i płac może zachęcać przyzwoitymi zarobkami, a często także wpływem na sposób funkcjonowania firmy. 

Jakimi sprawami zajmuje się księgowa i kto może pracować na tym stanowisku? 

Specjalista do spraw kadr i płac to osoba kojarzona z biurkiem zawalonym stertą dokumentów. To ile zarabia kadrowa, zależy przede wszystkim od zakresu jej zadań, a te mogą być różne w konkretnych przedsiębiorstwach. Najczęściej do obowiązków kadrowych należy prowadzenie dokumentacji pracowników, zgłaszanie ich do ZUS i US, a także przygotowywanie płac. 

Nie ma wyraźnych wymagań dotyczących wykształcenia księgowych. Jedynym obowiązkiem jest ukończenie odpowiedniego kursu zawodowego. Jednak w czasie rekrutacji pracodawca może podnieść wymagania i poszukiwać osoby z doświadczeniem, wykształceniem wyższym, a nawet konkretną specjalizacją. 

Ile zarabia kadrowa miesięcznie – widełki płacowe 

Zarobki kadrowych zależą od wielu czynników. Do najważniejszych należy wielkość przedsiębiorstwa, ilość zatrudnionych pracowników, a także staż pracy i wykształcenie. Ile zarabia kadrowa? Średnia pensja na tym stanowisku to około 3600 złotych. Asystenci kadrowych i pracownicy w małych firmach mogą zarabiać około 3100 złotych. Ponad 25 procent osób na tym stanowisku zarabia od 3600 do 4300 złotych. Ile zarabia kadrowa w dużym przedsiębiorstwie? Główna kadrowa może osiągać miesięczny dochód na poziomie nawet 5000 złotych.

Kadrowa może liczyć na zarobki w granicach średniej krajowej. Wykonuje jednak nieco monotonną pracę i taką charakterystykę stanowiska pracy trzeba po prostu lubić. 

Dodaj komentarz