Ile zarabia Jankos – pieniądze w świecie e-sportu 

Jankos jest jednym z najlepszych graczy e-sportowych pochodzących z Polski. Dzięki startom w najważniejszych turniejach może uznawać się też za zamożnego człowieka. Ile zarabia Jankos i jaka suma obecnie znajduje się na jego koncie?

Świat e-sportu rozwija się z niezwykłą dynamiką. Rośnie ilość osób zainteresowanych śledzeniem rozgrywek turniejowych. Podnosi się także poziom samych graczy, którzy traktują swoje zajęcie coraz bardziej poważnie. Wśród najlepszych e-sportowców na świecie od lat znajduje się Jankos. Ten gracz w DotA2 w ciągu kilku lat kariery zgromadził na koncie pokaźną sumę pieniędzy. 

Kim jest Jankos – sylwetka gracza

Gry komputerowe jeszcze niedawno uznawane były za rozrywkę dla młodzieży. Rosnące zainteresowanie grami i ich rozwój doprowadził do tego, że obecnie najlepsi gracze mogą żyć tylko pieniędzy zdobytych w turniejach. Na czym i ile zarabia Jankos, czyli jeden z najlepszych polskich graczy? 

Marcin Jankowski to e-sportowiec, który specjalizuje się w grze DotA2. Obecnie należy nie tylko do najlepszych graczy w naszym kraju, ale także do ścisłej czołówki na świecie. Należał do kilku najmocniejszych drużyn w Europie, a sporo nagród turniejowych zdobył także indywidualnie. 

Ile zarabia Jankos – suma nagród turniejowych

Stosunkowo łatwo można ocenić, ile zarabia Jankos i jakie kwoty dotychczas wpłynęły na jego konto. Zarobki w świecie e-sportu pochodzą głównie z nagród z turniejów. Największą wygraną Jankosa była kwota 400 tysięcy dolarów, jaką zdobył wraz z drużyną za 4 miejsce w turnieju The International 2019. Pozostałe nagrody w innych turniejach pozwoliły mu zgromadzić kwotę prawie miliona dolarów. 

To ile zarabia Jankos na turniejach, nie jest jedynym jego źródłem dochodu. Gracz otrzymuje spore sumy od sponsorów, a także za reklamę, przekuwając swoją popularność na realny przychód. Dzięki stałym dochodom jest w stanie poświecić się całkowicie swojej pasji i nie musi wracać do szkoły gastronomicznej, którą porzucił dla kariery w e-sporcie. 

Dodaj komentarz