Ile zarabia Neymar? Cristiano Ronaldo, Neymar Jr, Messi, Robert Lewandowski – wartość netto w mln euro.

Ile można zarabiać, grając w piłkę nożną? Czy piłkarze rzeczywiście zarabiają kilkadziesiąt mln dolarów miesięcznie? Ile zarabia Neymar? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu!

Jeśli zastanawiałeś się, ile zarabiają najlepsi piłkarze na świecie, trafiłeś w dobre miejsce! Postaramy się wyjaśnić, z czego składają się zarobki sportowców oraz ile zarabia Neymar, Lionel Messi i inni topowi zawodnicy!

Ile Neymar zarabia na miesiąc?

Zarobki piłkarzy od lat stale i dynamicznie rosną. W dzisiejszych czasach osiągają zawrotne kwoty, które dla przeciętnych obywateli są niewyobrażalne. Do tego na wynagrodzenie sportowców składa się wiele elementów i źródeł dochodu. Z tego powodu ciężko jednoznacznie określić dokładne przychody najlepszych piłkarzy świata. Ponadto najlepsi piłkarze na świecie zarabiają sporo z kontraktów reklamowych. Neymar aktualnie zarabia niecałe 50 milionów euro rocznie, co przekłada się na miesięczne wynagrodzenie w wysokości ponad 4 milionów euro.

Neymar Jr – ile kosztuje piłkarz PSG?

Neymar przeszedł do Paris Saint-Germain w 2017 roku za rekordowe 222 mln euro z FC Barcelony. Zawodnik reprezentacji Brazylii od razu stał się najlepiej zarabiającym piłkarzem w lidze francuskiej. Aktualnie jego kontrakt obowiązuje do połowy 2025 roku, a zarobki sięgają 50 milionów euro za sezon gry w PSG.

Najlepiej opłacani zawodnicy ligi francuskiej Ligue 1

W lidze francuskiej na najwyższe zarobki mogą liczyć piłkarze Paris Saint Germain. Zawodnicy drużyny ze stolicy Francji otrzymują pensję w wysokości nawet 50 milionów euro rocznie. Najwyższymi zarobkami może pochwalić się Neymar, który zarabia ponad 4 mln euro brutto miesięcznie. Na kolejnych pozycjach znajdują się inni piłkarze PSG: Leo Messi, Kylian Mbappe czy Marco Verratti. W zestawieniu TOP 30 znajdziemy jednego Polaka – Arkadiusz Milik plasuje się na 25. pozycji z miesięcznymi zarobkami w wysokości 900 tysięcy euro.

Zarobki z kontraktów reklamowych piłkarza PSG

Neymar sporą część swojego wynagrodzenia otrzymuje również z kontraktów reklamowych. Od 2020 roku jest twarzą firmy Puma. Niemiecka firma płaci mu rocznie 25 mln euro za reklamę marki i granie w korkach tego producenta. Według magazynu Forbes Brazylijczyk rocznie zarabia około 95 milionów dolarów z kontraktu w klubie i współprac reklamowych. Przekłada się to na około 86 mln euro rocznie.

Zarobki Neymara – miesięczna pensja, zarobki na tydzień, dzień i godzinę

W przypadku piłkarzy często możemy spotkać się z przeliczaniem ich zarobków na różne okresy. Przy zarobkach rzędu 4 milionów euro na miesiąc, wartości te mogą być bardzo ciekawe. Na początku warto sobie uświadomić, że Neymar zarabia prawie 19 milionów złotych miesięcznie. Daje to niecałe 5 milionów złotych tygodniowo. Dziennie reprezentant Brazylii inkasuje prawie 680 tysięcy złotych. Daje to około 28 tysięcy złotych na godzinę, czyli około 472 złote na minutę. Każdej sekundy Neymar zarabia ponad 7 złotych!

Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski, Neymar, Messi – kto jest najlepiej opłacanym piłkarzem?

Najwięcej zarabiają gwiazdy najlepszych klubów, które grają w Lidze Mistrzów. Na pensje dla piłkarzy najwyższe kwoty przeznaczają takie kluby, jak: Manchester United, Real Madryt, Bayern Monachium czy PSG. Najwięcej mogą zarobić napastnicy, a należą do nich m.in.: Ronaldo, Lewandowski, Neymar, Mbappé czy Messi.

Jak widać, zarobki najlepszych piłkarzy mogą dochodzić nawet do stu milionów dolarów rocznie. To, ile zarabia Neymar, jest tego najlepszym przykładem. Na szczęście każdy może uprawiać ten sport i czerpać z niego radość, a pieniądze w piłce można zarabiać również na niższych poziomach rozgrywkowych.

Dodaj komentarz