To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się nie udać? Zapewne tak. Zakładając Amazona, sam twierdził, że to inwestycja z dużym ryzykiem.

Jest założycielem słynnego na całym świecie (mocno kontrowersyjnego pod kątem polityki firmy) przedsiębiorstwa handlowego Amazon. To także inwestor Blue Origin zajmującym się kosmicznymi technologiami i właściciel jednej z czołowych gazet – „The Washington Post”. Jeff Bezos to ktoś więcej niż przedsiębiorca z wykształceniem. To odważny wizjoner, który nie boi się upadku i z uporem sięga gwiazd (dosłownie).

Jak zaczynał swoją karierę najbogatszy człowiek świata?

Od wczesnej młodości interesował się techniką i informatyką. Nie pochodzi z bogatej rodziny. Do wszystkiego doszedł sam, skupiając się na nauce i ciężkiej pracy. Po ukończeniu studiów pracował na Wall Street, a swój pierwszy samodzielny biznes (początki Amazona – księgarni internetowej) zakładał w garażu rodziców. Jego biografia może być inspiracją dla wielu przedsiębiorców, twórców i innowatorów.

Jak skutecznie pomnażać majątek?

Ludzie tacy jak Bezos nie liczą na łut szczęścia. Swoje posunięcia mają bardzo dokładnie skalkulowane i przemyślane. Nawet kiedy decydują się na ryzykowną inwestycję (w oczach postronnych ludzi), oni bazują na wiedzy, statystykach, analizach potrzeb rynku i przyszłości całego świata, a nie tylko pojedynczych jednostek. Globalne myślenie przekłada się na ogromne inwestycje, które zwracają się zwielokrotnione, a każda kolejna przynosi coraz większe zyski. Warto zauważyć, że Jeff Bezos inwestuje w różne branże. Zyski z wielu źródeł są lepszym zabezpieczeniem interesów.

Ile zarabia Jeff Bezos?

Jego dochody przeliczane są na różne okresy (miesiące, lata), ale nawet w przeliczeniu na minutę są to astronomiczne kwoty. Na listę miliarderów dostał się w 1997 r. i od tej pory mimo wahań wciąż jest najbogatszym człowiekiem na świecie. Jego majątek został wyceniony na ok. 177 mld dolarów. W najlepszych okresach osiągał ponad 200 mld dolarów. 

Jeśli chcesz wiedzieć, ile zarabia Jeff Bezos, przeczytaj prestiżowe czasopisma biznesowe. Znajdziesz tam informacje o jego zarobkach i stylu życia.

Dodaj komentarz