Ile zarabia kierowca autobusu miejskiego? Od czego to zależy?

Zapewne podróżujesz środkami komunikacji publicznej, ale czy zastanawiałeś się, ile zarabia kierowca autobusu miejskiego? Jesteś ciekaw, jak kształtują się zarobki w tej branży? Zobacz, na jakie kwoty mogą liczyć kierowcy miejskich autobusów.

Kierowcy miejskich autobusów odpowiadają za transport osób liniami lokalnymi na krótkich dystansach. Należy więc pamiętać, że jest to zupełnie inna profesja niż na przykład kierowca autokaru wycieczkowego, który operuje na bardzo odległych dystansach. Kierowcy takich autobusów pracują tylko w obszarze określonego miasta i jego aglomeracji. Sprawdź, ile zarabia kierowca autobusu miejskiego!

Ile zarabia kierowca autobusu miejskiego – podstawowe informacje

Pensje w przypadku tego fachu zależą przede wszystkim od konkretnego miasta, w którym pracuje kierowca, a także od liczby i charakteru obieranych przez niego zmian. Te mogą trwać od sześciu do nawet dwunastu godzin i odbywać się zarówno za dnia, jak i w nocy.

Ile zarabia kierowca autobusu miejskiego – konkretne kwoty miesięczne

Ta wymagająca i nieco monotonna praca, wiąże się z zarobkami, które nie należą do najwyższych. Ile zarabia kierowca autobusu miejskiego? Średnio jest to około 3200 zł netto (ok. 4300 zł brutto). Oczywiście, jak w przypadku każdego zawodu, tak i w tym są tacy, którzy zarabiają dużo więcej. Ci kierowcy, którzy przodują w rankingu zarobków, legitymują się pensją na poziomie 6200 zł brutto. Rzecz jasna, próżno liczyć na taką pensję na początku zawodowej drogi. To uposażenie przeznaczone z zasady dla kierowców dysponujących sporym doświadczeniem.

Czy warto podjąć taką pracę?

Praca kierowcy może nie gwarantuje bardzo wysokich zarobków, ale z pewnością ma inne zalety. Zaliczyć do nich należy stabilność zatrudnienia. Kierowca, który ma doświadczenie w zawodzie, a jego umiejętności są sprawdzone, będzie mógł być raczej pewien swej pracy. Jest to także praca, która w istocie wymaga jednej kluczowej kompetencji – oczywiście sprawnej i pewnej jazdy. Jeżeli posiadasz takie kompetencje i zależy ci przede wszystkim na stabilności, być może jest to zawód dla ciebie.

Dodaj komentarz