Sprawdź, ile zarabia kierowca busa i co składa się na jego wynagrodzenie!

Płace kierowców zawodowych w Polsce nie należą do najniższych. Wszystko tutaj zależy od obranych tras oraz rodzaju przewożonych towarów. Sprawdziliśmy dokładnie, ile zarabia kierowca busa i z jakich elementów składa się jego wynagrodzenie!

Kierowcy zawodowi w Polsce nie zarabiają mało, a ich zarobki z roku na rok są coraz wyższe, ale mimo to cały czas poszukuje się osób do obsadzenia tych stanowisk pracy. Sprawdziliśmy dokładnie, ile zarabia kierowca busa, co wpływa na wysokość jego wynagrodzenia, z jakich elementów składa się pensja oraz na jakie dodatkowe benefity mogą liczyć kierowcy. Zapraszamy do lektury!

Z jakich elementów składa się wynagrodzenie kierowcy busa?

Zanim zastanowisz się, ile zarabia kierowca busa, warto, abyś wiedział, z jakich elementów składają się jego miesięczne zarobki. Ponad połowa wynagrodzenia kierowcy to dieta i ryczałt. Kolejne 30% to premia, bonusy i inne dodatki (za kilometrówkę, za frachty, za dniówki, etc.).

Pozostała część to inne składniki wynagrodzenia. Do tego dochodzi oczywiście podstawa wynagrodzenia. Wszystko to łącznie składa się na całkowitą kwotę wynagrodzenia.

Ile zarabia kierowca busa?

Obecnie średnie wynagrodzenie kierowcy busa wynosi 2 875 złotych netto miesięcznie. Z dostępnych ogłoszeń o pracę można jednak wywnioskować, że tak zwane widełki wynagrodzeń w tym zawodzie mieszczą się w granicach od 3 010 złotych brutto miesięcznie aż do 9 000 złotych brutto.

Co wpływa na wysokość wynagrodzenia kierowcy busa?

Nie wszyscy kierowcy busów zarabiają tyle samo. To kwestia oczywista. W tym przypadku kluczowe znaczenie mają czynniki takie, jak:

  • staż pracy;
  • wykształcenie;
  • wielkość firmy;
  • województwo, na terenie którego działa pracodawca.

Dodatkowe benefity

Kierowcy busów mogą liczyć nie tylko na sowite wynagrodzenie, ale również ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie od nieszczęść nieszczęśliwych wypadków, zniżki na firmowe produkty i usługi oraz pożyczki pracownicze udzielane na preferencyjnych warunkach.

Odpowiadając na pytanie, ile zarabia kierowca busa należy przyznać, że wynagrodzenia kierowców zawodowych nie należą do najniższych. Oprócz pensji podstawowej, pracownicy mogą liczyć na szereg dodatków do wynagrodzenia oraz pełen katalog benefitów.

Dodaj komentarz