Ile zarabia kierownik? Zarobki na wysokich stanowiskach

Ile zarabia kierownik? Czy tak wysokie stanowisko może zapewnić naprawdę wysokie miesięczne zarobki? Wiele zależy od branży czy wielkości zespołu. Poniżej postaramy się udzielić konkretnych odpowiedzi!

Wielu marzy o posadzie kierownika. Taka funkcja to prestiż, wysokie wynagrodzenie, ale zarazem wiele obowiązków i odpowiedzialność. Czy jednak warto brać na swoje barki wszystkie problemy i trudności? Czy to, ile zarabia kierownik, wynagradza jego wysiłek? Czy pensja go w pełni rekompensuje? Przekonaj się!

Ile zarabia kierownik – podstawowe informacje

Nie może dziwić fakt, że kierownik z zasady zarabia dużo więcej niż jego podwładni. Jednak o jakich dokładnie różnicach mówimy? Wnioski płynące z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń wskazują, że mediana w przypadku zarobków kierowników w naszym kraju w 2020 roku wynosiła ponad 7600 złotych.

Warto przy tym zauważyć, że 50% spośród kierowników w Polsce mogło pochwalić się pensjami rzędu od pięciu i pół do aż jedenastu tysięcy złotych. Czy płeć ma znaczenie w kontekście tego, ile zarabia kierownik? Kobiety piastujące takie stanowiska zarabiały średnio o tysiąc dwieście złotych mniej niż mężczyźni.

Ile zarabia kierownik – różnice w płacach

Co oczywiste, więcej zarabiają ci, którzy kierują większymi zespołami. Kierownicy mniejszych zespołów muszą się zadowolić skromniejszymi zarobkami. I tak oto kierownik, który kontrolował zespół, w którym działało maksymalnie dziesięć osób, w 2020 roku zarabiał przeciętnie 7100 złotych. Kierownicy zespołów średnich (od jedenastu do trzydziestu osób) mogli liczyć na około 7800 złotych, z kolei ci kierujący zespołami liczącymi do stu osób – niecałe 8800 złotych. Kierownicy jeszcze większych zespołów otrzymywali pensję wynoszącą średnio około dziesięciu i pół tysiąca złotych.

Ile zarabia kierownik – mediana

Obraz tego, ile zarabiają kierownicy w Polsce, może dać jeszcze jeden wskaźnik. Mediana wynagrodzeń w przypadku tej grupy zawodowej to siedem i pół tysiąca złotych. Co druga osoba kierująca jakimś oddziałem może liczyć na pensję wynoszącą od 5600 zł do około 10300 zł. Nawet ci kierownicy, którzy zarabiają stosunkowo najmniej, mają pensje wynoszące niecałe pięć tysięcy złotych. Choć jest to praca wymagająca odpowiednich kompetencji i wiążąca się ze stresem na pewno, jest popłatna.

Dodaj komentarz