Ile zarabia Kim Kardashian? Analiza finansowego imperium gwiazdy

Źródło dochoduSzacunkowy zarobek
Instagram (miesięcznie)ok. 1 mln dolarów
Marka SKIMS3,2 mld dolarów (wartość)
Wystąpienie w Miami (7 lutego)ok. 1 mln dolarów

Ile zarabia Kim Kardashian na Instagramie?

Jeden post sponsorowany na profilu Kim na Instagramie może kosztować od 300 do 500 tysięcy dolarów. Biorąc pod uwagę częstotliwość jej postów, można szacować, że celebrytka może zarabiać nawet około miliona dolarów miesięcznie tylko na tej platformie.

Marki i inwestycje Kim Kardashian

Fundusz private equity o nazwie SKKY Partners to tylko kropla w oceanie bogactwa imperium Kardashian, którego wartość szacowało się jeszcze kilka lat temu na 1,8 miliarda dolarów. Do tego imperium należą także marki takie jak SKKN BY KIM (dawniej KKW Beauty), linia kosmetyków do pielęgnacji skóry, oraz SKIMS, linia ubrań modelujących. W styczniu Kim miała okazję opowiadać o SKIMS w Harvard Business School. Wykład, w którym przedstawiono jej markę wycenianą na 3,2 miliarda dolarów, służył jako studium przypadku.

Ile zarabia Kim Kardashian na swoich produktach? Trudno to stwierdzić, ale szacuje się, że jej łączne roczne zarobki wynoszą 80–120 milionów dolarów.

Inne źródła dochodu Kim Kardashian

Oprócz dochodów z biznesu, Kim Kardashian zyskuje także na wystąpieniach publicznych. Na przykład 7 lutego 2023 roku, podczas wystąpienia na imprezie funduszu hedgingowego w Miami, celebrytka zarobiła około miliona dolarów, co zostało potwierdzone przez źródła takie jak Page Six.

Najważniejszy wniosek

Kim Kardashian to nie tylko ikona popkultury, ale również gruba ryba w biznesie. Jej różnorodne źródła dochodów, od postów na Instagramie, przez własne marki, po płatne wystąpienia, ukazują, jak umiejętnie potrafi przekuć swoją popularność na realne zyski. Teraz wiesz mniej więcej, ile zarabia Kim Kardashian.

Dodaj komentarz