Ile zarabia kontroler finansowy? Poznaj zarobki kontrolerów!

Ile zarabia kontroler finansowy? Czy to fach, który przynosi znaczące profity? Od czego zależy skala zarobków takiego specjalisty? Poznaj apanaże kontrolerów i dowiedz się, czy warto podjąć to zajęcie.

Kontroler finansowy to osoba, które zadaniem jest zbieranie informacji o finansach danego przedsiębiorstwa. Ma ona pomagać zespołowi pracującemu w konkretnej firmie w zebraniu danych na temat przepływów finansowych. Dzięki temu firma może poprawić swoją płynność finansową i efektywność. Nie może dziwić, że usługi kontrolerów są odpowiednio wyceniane. Jak dokładnie? Przekonaj się, ile zarabia kontroler finansowy!

Ile zarabia kontroler finansowy – podstawowe informacje

Według danych płynących z ogólnodostępnych raportów kontroler finansowy średnio może liczyć na zarobki rzędu około pięciu i pół tysiąca złotych. Oczywiście, jak w przypadku wielu zawodów, tak i w tym niektórzy zarabiają słabiej, z kolei inni o wiele lepiej. Ci zarabiający najwięcej mogą liczyć nawet na zarobki wynoszące siedem tysięcy złotych i więcej na rękę w skali miesiąca. Z kolei ci zarabiający gorzej, muszą zadowolić się pensją w wysokości około trzech i pół tysiąca.

Ile zarabia kontroler finansowy? Miejsce wykonywania zawodu

Mówiąc o tym, ile zarabia kontroler finansowy, należy wziąć pod uwagę aspekt związany z konkretnym regionem, w którym dana osoba wykonuje owo zajęcie. Trzeba bowiem pamiętać, że niektórych województwach zarabia się lepiej, a w innych nieco gorzej. Jak wyglądają te różnice? Jak bardzo różnią się zarobki kontrolera finansowego na Podkarpaciu i na Mazowszu? Przekonaj się!

Ile zarabia kontroler finansowy? Konkretne dane o województwach

Nie może dziwić, że najwyższe zarobki kontrolerów finansowych można odnotować na Mazowszu. W tym regionie osoby, które trudnią się tym zawodem, mogą liczyć nawet na jedenaście tysięcy złotych. Drugie w kolejności jest województwo dolnośląskie, a następnie województwo zachodniopomorskie. W obu kontrolerzy finansowi otrzymują pensje na poziomie między dziewięć i pół a dziesięć tysięcy złotych. Stosunkowo najniższe są zaś zarobki kontrolerów w województwie łódzkim.

Dodaj komentarz