Ile zarabia krawcowa – od czego zależą zarobki w tym zawodzie? 

Krawcowa to jeden z zawodów, które pomimo upływu lat nadal są potrzebne. Jednak w większości przypadków zarobki na tym stanowisku dalekie są od średniej krajowej. Ile zarabia krawcowa i w jakich sytuacjach może liczyć na wyższą pensję? 

W pracy krawcowej najbardziej cenione są umiejętności obsługi maszyn. Pracodawcy częściej zwracają większą uwagę na fach w rękach niż przebyte kursy i szkolenia. Najlepsze i najbardziej kreatywne specjalistki mogą też liczyć na przyzwoite zarobki. 

Od czego zależy pensa krawcowej?

Zawody rzemieślnicze nie zawsze są traktowane poważnie przez pracodawców. Jednym z niedocenianych zajęć jest krawcowa, a zatem osoba odpowiedzialna za szycie, a także wykrawanie tkaniny. Ile zarabia krawcowa? Wiele zależy od charakterystyki pracy, jaką wykonuje

Szycie konfekcji i ubrań jest najpopularniejszym kierunkiem pracy dla krawcowych, jednak zarobki w tej dziedzinie nie są wysokie. Panie pracują głównie na akord, a zatem mają do wrobienia konkretną normę godzinową lub dzienną. W przypadku jej wypełnienia i przekroczenia mogą liczyć na dodatkowe premie. 

Dobrymi zarobkami cieszą się też krawcowe pracujące w małych zakładach krawieckich i u projektantów mody. Tutaj jednak praca wymaga nie tylko doświadczenia, ale także większej kreatywności i odporności na stres. 

Ile zarabia krawcowa – widełki płacowe 

Na rynku pracy nie jest kolorowo dla krawcowych i nie każda specjalistka znajdzie zatrudnienie w dobrym zakładzie krawieckim. Spoglądając na średnią pensję, łatwo ocenisz, że zarobki na tym stanowisku są dalekie od ideału. Ile zarabia krawcowa? Średnia pensja za miesięczną pracę wynosi 2700 złotych netto. Połowa pań otrzymuje stawki równe lub nieco wyższe od minimalnej pensji. 

Warto zaznaczyć, że prezentowane pensje nie uwzględniają premii, nadgodzin, a także dodatkowych godzin pracy w domu. Z kolei co czwarta krawcowa zarabia ponad 3100 złotych netto. Dla najlepszych i najbardziej doświadczonych specjalistek znajdą się zatem dobrze wynagradzane stanowiska.

Dodaj komentarz