Ile zarabia Lewandowski na minutę? Finansowe kulisy przejścia z Bayernu do Barcelony

KlubRoczne zarobkiMiesięczne zarobkiDzienne zarobkiZarobki na godzinęZarobki na minutę
FC Barcelona18,75 mln euro1,56 mln euro51,4 tys. euro2,14 tys. euro36 euro
Bayern Monachium24 mln euro2 mln euro60 tys. euro2,5 tys. euro40 euro

Detale kontraktu Lewandowskiego w Barcelonie

Robert Lewandowski, po przejściu do Barcelony, zgodził się na pewne zmiany w swojej pensji. Na podstawie dostępnych danych wynika, że rocznie będzie otrzymywać 18,75 miliona euro. Jest to niższa kwota niż w poprzednim klubie, Bayern Monachium. Z szybkich obliczeń wynika, że dziennie polski kapitan reprezentacji zarabia 51,4 tysiąca euro. To z kolei przekłada się na około 2,14 tysiąca euro na godzinę i blisko 36 euro na minutę.

Ile zarabia Lewandowski na minutę? Porównanie z Bayernem Monachium

W Bayernie Monachium sytuacja Lewandowskiego była jeszcze bardziej korzystna pod względem finansowym. Zarabiał tam 2 miliony euro miesięcznie, co dawało imponujące 24 miliony euro rocznie. Takie zarobki przekładały się na 60 tysięcy euro dziennie, 2,5 tys. euro na godzinę i 40 euro na minutę.

To zapamiętaj

Robert Lewandowski, mimo przejścia do innego klubu, nadal jest jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie. Jego zarobki na minutę pokazują, jak ceniony jest jego talent i umiejętności w środowisku futbolu. Chociaż zarobki w Barcelonie są niższe niż w Bayernie Monachium, nadal są na bardzo wysokim poziomie.

Fot. główna: Sven Mandel via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Dodaj komentarz