Ile zarabia mechatronik? Czy praca w tym zawodzie się opłaca? Czym zajmuje się technik mechatronik?

Wiele osób w czasach szkolnych ma dylematy, kim chce zostać w przyszłości. Ciekawą opcją jest zawód technika mechatronika. W tym przypadku kolejnym etapem rozwoju jest inżynier. Ile zarabia mechatronik? To zależy!

Sprawdź, od czego.

Zarówno w Polsce, jak i na całym świecie żyje wiele kreatywnych osób. Samo budowanie i tworzenie nowych rzeczy nie zawsze jest wystarczające. Aby tworzyć ciekawe projekty pojazdów, potrzebna jest specjalistyczna wiedza. W tym przypadku doskonale sprawdzają się technicy mechatronicy. Dlaczego?

Mechatronika w szkole, jak i na studiach ma jeden prosty cel. Pozwala nabyć umiejętności, które ułatwiają poruszanie się w technicznym świecie.

Ile zarabia mechatronik? Zarobki mechatroników w Polsce tuż po ukończeniu szkoły nie są zbyt wysokie. Nie oznacza to jednak, że nie jest to przyszłościowy zawód. Przeczytaj i dowiedz się więcej.

Jak zostać mechatronikiem? Krok po kroku

Zastanawiasz się, jak zostać mechatronikiem? Zatrudnienie w tym zawodzie jest możliwe dopiero po ukończeniu stosownej szkoły. W przeciwnym razie nie dostaniesz pracy w zawodzie mechatronika nawet z najniższą krajową. W Polsce wykształcenie mechatroniczne zdobędziesz w takich miejscach, jak:

  • technikum zawodowe;
  • studia wyższe na wydziale nauk technicznych.

Pamiętaj, że po zakończeniu edukacji twoja wiedza zostanie dokładnie sprawdzona. Oznacza to, że przystąpisz do egzaminu sprawdzającego twoje kwalifikacje do wykonywania zawodu mechatronika. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu prawdopodobnie otrzymasz pracę w każdym zakładzie produkcyjnym. Chcesz wiedzieć, jakie umiejętności powinien mieć dobry, początkujący mechatronik? Przede wszystkim poznaj konstrukcję maszyn produkcyjnych, metody ich sterowania, regulacji oraz techniki ich wytwarzania.

Ile zarabia mechatronik? Jakie jest średnie wynagrodzenie inżyniera mechatroniki?

Przeciętna pensja mechatronika tuż po szkole wynosi około 2–3 tysiące złotych brutto miesięcznie, a więc od 1,5 tysiąca netto. To jednak wynagrodzenie najczęściej za niepełny etat pracy. Ta kwota bardzo szybko wzrasta wraz z doświadczeniem, a zarobki specjalisty będą już znacznie wyższe.

Mediana wynagrodzenia w Polsce dla mechatroników wynosi aż 7000 złotych brutto. Nadal zastanawiasz się, ile zarabia inżynier mechatronik i czy opłaca się studiować ten kierunek? Zdecydowanie tak. Mechatronik w Polsce z tytułem inżyniera zarabia nawet do 9810 złotych brutto miesięcznie. To bardzo wysoki poziom dla tego typu stanowisk pracy.

Gdzie pracują mechatronicy?

Jako mechatronik masz szansę zatrudnienia w diagnostyce samochodów w warsztatach samochodowych, a także w informatyce na działach technicznych. Inżynieria mechatroniki trwa 5 lat. W tym czasie musisz mocno zaangażować się w naukę, aby zdobyć niezbędną wiedzę do tworzenia robotów lub innych pojazdów wykorzystujących jednocześnie technikę oraz elektronikę.

Dlaczego warto zostać mechatronikiem?

Zastanawiasz się, dlaczego tak naprawdę warto zostać mechatronikiem? Pamiętaj, że atrakcyjne wynagrodzenie to nie wszystko.

Mechatronik musi być osobą, która wykazuje się sprytem, inteligencją oraz technicznym tokiem myślenia. Masz wszystkie te cechy? Koniecznie sprawdź średnie zarobki w tym zawodzie i podejmij decyzję o kształceniu się w tym kierunku.

Wiesz już, ile zarabia mechatronik. Nie zwlekaj zbyt długo, jeśli nie masz planów na swoją przyszłość zawodową. Interesujesz się mechatroniką? Wybierz odpowiednią szkołę, zdaj egzamin i sprawdź oferty pracy dla siebie. Na pewno znajdziesz propozycję współpracy, która zadowoli cię w 100% i zapewni rozwój w branży.

Dodaj komentarz