Ile zarabia Milik – od Rozwoju Katowice do wielkich klubów Europy

KlubSzczegóły
Bayer LeverkusenGórnik Zabrze otrzymał 2,6 mln euro za transfer Milika do tego klubu.
Ajax AmsterdamWielki sukces Milika – 25 goli w pierwszym sezonie i 24 w drugim.
SSC NapoliTen klub wykupił Milika od Ajaxa za 32 mln euro.
Olympique MarsyliaMilik wypożyczony na 1,5 roku z obowiązkiem wykupu. Jego zarobki to ok. 400 tys. Euro miesięcznie.
JuventusMilik wypożyczony na sezon. Zarobi na tym 3,5 mln zł.

Początki kariery Milika i pierwszy transfer za granicę

Zanim Milik stał się znany w skali światowej, stawiał pierwsze piłkarskie kroki na boiskach Polski. Wychowanek Rozwoju Katowice początkowo nie wskazywał na wielki talent. Jego prawdziwy potencjał odkrył Adam Nawałka, który doprowadził do przejścia zawodnika do Górnika Zabrze. Tam Milik zaczął zdobywać pierwsze laury.

Z dobrej strony pokazał się w europejskich rozgrywkach, co przyciągnęło uwagę Bayer Leverkusen. Za ten transfer Górnik Zabrze inkasował 2,6 miliona euro. Jednak prawdziwy przełom w karierze Areka nadszedł po przejściu do Ajaxu, gdzie zdobył w sumie 49 bramek w dwóch sezonach.

Ile zarabia Milik w czołowych klubach Europy?

W SSC Napoli Włosi dostrzegli jego potencjał i postanowili wyłożyć za niego aż 32 miliony euro. Po kilku latach Milik trafił do Olympique Marsylia, gdzie zaczął grać w podstawowym składzie i odnosić sukcesy. Chociaż nie był najwyżej wynagradzanym piłkarzem Ligue 1, zarabiał tam ok. 400 tysięcy euro miesięcznie.

We wrześniu 2022 roku nastąpił kolejny etap w jego karierze. Ile zarabia Milik obecnie? Wypożyczenie do Juventusu zaowocowało wynagrodzeniem wynoszącym ok. 3,5 mln zł rocznie. Mimo że jego zarobki w klubie są imponujące, to piłkarz posiada też dodatkowe dochody z innych działań, takich jak kampanie reklamowe (np. współpraca z marką Adidas). Całkowity majątek Milika jest szacowany na 70 mln zł.

W skrócie

Ile zarabia Milik? Arkadiusz Milik to jeden z najjaśniejszych talentów polskiej piłki, który zdobył uznanie na całym świecie. Jego zarobki odzwierciedlają wielkie osiągnięcia na boisku, a dodatkowe projekty i kontrakty reklamowe tylko potwierdzają jego wartość jako globalnego ambasadora futbolu.

Fot. główna: Илья Хохлов via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Dodaj komentarz