Ile zarabia Naruciak, czyli popularny youtuber?

Ile zarabia Naruciak? Przekonaj się, jakie są zarobki popularnego twórcy internetowego. Czy można je uznać za proporcjonalne zainteresowania jego osobą wśród widzów? Poznaj skalę jego profitów z działalności w internecie.

Naruciak to twórca treści internetowych działający w serwisie Youtube. Nagrywa filmy dotyczące rozmaitych tematów, w tym w satyryczny sposób ukazujące różne aspekty rzeczywistości. Jego kanał cieszy się ogromną popularnością. Twórca jest śledzony przez ponad trzy miliony subskrybentów. Czy przekłada się to na wysokie zarobki? Sprawdź, ile zarabia Naruciak.

Ile zarabia Naruciak – podstawowe informacje

Na wstępie odpowiedzmy na pytanie, od czego w zasadzie zależą zarobki twórcy treści na Youtube. Jak nietrudno się domyślić, osoba taka nie otrzymuje standardowej pensji za swoją pracę. Twórca taki czerpie zyski po pierwsze z wyświetleń swoich filmów i reklam, które wyświetlane są w ich trakcie. Te profity są jednak stosunkowo niewielkie. W związku z tym youtuberzy decydują się na współpracę sponsorskie i umieszczanie reklam oraz product placement bezpośrednio w swoich filmach. Korzystają także aktywnie z crowdfundingu, wykorzystując serwisy takie jak Patronite.

Ile zarabia Naruciak? Jeden z liderów

To, ile zarabia Naruciak, zależy więc od jego popularności, ale co za tym idzie również odpowiedniego wynegocjowania kontraktów reklamowych. Trzeba jednak przyznać, że twórcy wychodzi to niezgorzej. Jest jednym z liderów polskiej sceny Youtube pod względem zarobków. Niektóre zestawienia klasyfikują go w pierwszej dziesiątce, szacując zarobki twórcy na ponad czterdzieści tysięcy złotych miesięcznie

Ile zarabia Naruciak, a ile inni?

Są jednak tacy, którzy zarabiają jeszcze więcej. Sylwester Wardęga, twórca popularnych internetowych dowcipów, może liczyć na zarobki miesięczne w przedziale 45–70 tysięcy złotych. Popularny Karol Wiśniewski, czyli Friz, zarabia od siedemdziesięciu pięciu do dziewięćdziesięciu tysięcy miesięcznie. Liderem jest twórca o pseudonimie Blowek, którego miesięczne zarobki wynoszą od osiemdziesięciu do stu tysięcy złotych.

Dodaj komentarz