Ile zarabia operator koparko-ładowarki? Czy warto nim zostać?

Myślisz o pracy w budownictwie, ale nie wiesz, jaki zawód wybrać? Branża budowlana potrzebuje przede wszystkim wykwalifikowanych specjalistów. Należą do nich operatorzy urządzeń. Sprawdź, ile zarabia operator koparko-ładowarki!

Branża budowlana od kilku lat cierpi na niedobór pracowników. Nie chodzi tu jednak o niewykwalifikowanych robotników, ale o specjalistów z uprawnieniami do obsługi maszyn. Jeśli masz takie kompetencje, możesz liczyć na znacznie wyższe wynagrodzenie. Jakie? Sprawdź, ile zarabia operator koparko-ładowarki!

Ile zarabia operator koparko-ładowarki na etacie?

Praca na etacie to najlepszy sposób na uzyskanie stałego, pewnego źródła przychodów. Na jakie wynagrodzenie mogą obecnie liczyć operatorzy koparko-ładowarek?

Według popularnych portali gromadzących dane o wysokościach zarobków w poszczególnych zawodach (wszystkie kwoty brutto):

  • mediana zarobków operatorów koparko-ładowarek wynosi 4950 zł;
  • początkujący operatorzy zarabiają poniżej 4000 zł (25% badanych);
  • najlepiej zarabiający specjaliści otrzymują powyżej 6400 zł (25% badanych).

Warto wiedzieć, że do obsługi koparko-ładowarek wymagane jest posiadanie uprawnień. Wyższe wynagrodzenia otrzymują najczęściej operatorzy urządzeń klasy I – takie uprawnienia mają szerszy zakres niż u osób uprawnionych do obsługi koparko-ładowarek klasy III.

Stawki godzinowe operatorów koparko-ładowarek

Jako operator możesz również prowadzić własną działalność gospodarczą i oferować wynajem sprzętu lub swoje usługi. To dla wielu osób wygodna i opłacalna opcja. Ile zarabia operator koparko-ładowarki, który udostępnia sprzęt? Godzina pracy koparko-ładowarki kosztuje średnio 150-200 złotych. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to zysk operatora, ale jedynie jego przychód, z którego musi opłacić koszty eksploatacyjne, podatek i składki.

Chcesz zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? Uprawnienia operatora to dobry krok w tym kierunku! To, ile zarabia operator koparko-ładowarki, zależy również od jego doświadczenia i praktycznych umiejętności.

Dodaj komentarz