Ile zarabia pielęgniarka w Niemczech? Zarobki za naszą zachodnią granicą

Jesteś ciekaw, ile zarabia pielęgniarka w Niemczech? Przekonaj się, jak przedstawiają się pensje przedstawicielek tego zawodu w kraju naszych zachodnich sąsiadów. Sprawdź, jak wyglądają na tle zarobków polskich.

Fach pielęgniarki z zasady nie kojarzy się z wysoką pensją i dostatnim życiem. I to pomimo faktu, że jest to wszak odpowiedzialna i niełatwa praca. Ale czy tak wygląda sytuacja we wszystkich krajach europejskich? Jak przedstawiają się zarobki pielęgniarek na zachód od Odry? Przekonaj się i sprawdź, ile zarabia pielęgniarka w Niemczech. Zobacz, jak bardzo zarobki niemieckich pielęgniarek różnią się od tych w Polsce.

Ile zarabia pielęgniarka w Niemczech – podstawowe informacje

Najkrócej rzecz ujmując, można stwierdzić, że w Niemczech pielęgniarki mogą liczyć na pensję stanowiącą równowartość 9 tysięcy złotych brutto. Jednak mówiąc o tym, ile zarabia pielęgniarka w Niemczech, należy pamiętać o szeregu zmiennych. Zaliczają się do nich takie aspekty jak specjalizacja oraz, jak to często bywa przy okazji różnych zawodów – doświadczenie.

Ile zarabia pielęgniarka w Niemczech – zróżnicowanie pensji

Pielęgniarka w Niemczech może zarabiać od 8 tys. zł brutto do ponad 13,5 tys. zł brutto. Wszystko zależy od podjętej specjalizacji oraz od doświadczenia, którym legitymuje się dana osoba. Warto zauważyć, że już pięcioletnie doświadczenie w fachu pielęgniarki w Niemczech sprawia, że zarobki rosną o niemal jedną trzecią.

Ile zarabia pielęgniarka w Niemczech – oferty dla Polek

Polska pielęgniarka, która chciałaby podjąć pracę za naszą zachodnią granicą, mogłaby liczyć na uposażenie wynoszące od 10 tysięcy złotych do około 15 tysięcy złotych brutto. Tak wynika z ofert dostępnych na rynku pracy.

Co ciekawe, także osoby pomagające pielęgniarkom mogą liczyć na niemałe zarobki. Te mogą wynieść w przeliczeniu ponad 8 tysięcy złotych brutto. Oczywiście należy pamiętać, że praca w Niemczech to także koszty. W tym konieczność wynajęcia mieszkania czy chociażby niezbędne codzienne wydatki. Jednak jeżeli mówimy o pensjach w przeliczeniu na złotówki, trzeba przyznać, że przedstawiają się niezgorzej.

Dodaj komentarz