Ile zarabia policjant w Niemczech? Przekonaj się!

Ile zarabia policjant w Niemczech? Czy zarobki stróżów prawa za Odrą różnią się znacząco od tych w Polsce? Poznaj odpowiedź i sprawdź, czy obcokrajowcy także podejmują służbę w niemieckiej policji.

Podobnie jak w przypadku innych zawodów tak i w przypadku fachu policjanta można mówić o istotnej różnicy między zarobkami w Polsce i w Niemczech. Przekonaj się, ile zarabia policjant w Niemczech i jak dokładnie przedstawia się owa dyferencja. Sprawdź, jakie kwestie wpływają na wysokość pensji funkcjonariuszy w Niemczech.

Ile zarabia policjant w Niemczech – podstawowe informacje

Trzeba przyznać, że zawód policjanta cieszy się w Niemczech dużym szacunkiem. Jak pokazują statystyki, aż 80% mieszkańców Niemiec ufa policjantom. To o wiele wyższy wynik niż w przypadku Polski, gdzie około jedna trzecia badanych wyraża swoją nieufność wobec stróżów prawa. Czy to zaufanie społeczne przekłada się na zarobki? Jak najbardziej.

Ile zarabia policjant w Niemczech – wynagrodzenia i stopnie

Już zarobki stażysty, który podejmuje pracę w policji w Niemczech, są przyzwoite. Początkujący funkcjonariusze mogą bowiem liczyć na pensję wynoszącą około tysiąc euro na rękę miesięcznie. Rzecz jasna pensje te rosną wraz z doświadczeniem i kolejnymi stopniami. Zarobki wyższych stopniem funkcjonariuszy wynoszą 2200 euro na rękę. Wraz z latami pracy i doświadczeniem policjanci w Niemczech mogą liczyć nawet na 3700 euro netto.

Ile zarabia policjant w Niemczech – Polacy jadą za pracą

Nie może dziwić tym samym, że pracą w niemieckiej policji zainteresowanych jest wielu obcokrajowców. Jak pokazały dane sprzed kilku lat, do tamtejszej służby zgłaszało się około czterystu policjantów z innych krajów unijnych. Wielu z nich pochodziło z Polski. Polacy stanowili najliczniejszą grupę rekrutujących się obcokrajowców. Jak pokazały statystyki, tylko połowa z aplikujących otrzymała jednak szansę angażu.

Ile zarabia policjant w Niemczech – stabilność i pewność

Jak pokazują wyżej wskazane liczby, funkcjonariusze policji niemieckiej mogą liczyć na przyzwoite pensje, które rosną wraz z nabywanym doświadczeniem. To oraz pewność zatrudnienia sprawia, że praca w niemieckiej policji jest popularna. To udowadnia z kolei wysoka liczba osób, które aplikują do pracy w tamtejszych służbach.

Dodaj komentarz