Ile zarabia policjant w USA? Średnie krajowe wynagrodzenie

Ochrona obywateli przed przestępcami jest ważnym zadaniem w każdym zakątku świata, w tym również w Stanach Zjednoczonych. Interesuje cię to, ile zarabia policjant w USA? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj nasz tekst. 

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej od lat są postrzegane w Polsce jako oaza szczęścia i dobrobytu. Z pewnością życie w USA ma wiele zalet i daje możliwości osiągania wysokich zarobków. Trzeba jednak pamiętać również o drugiej stronie medalu, to znaczy dość wysokiej przestępczości. Zjawisko to sprawia, że profesja funkcjonariusza policji cechuje się wysokim poziomem niebezpieczeństwa.

Czy warunki pracy przekładają się również na to, ile zarabia policjant w USA? Zobacz, ile według najnowszych danych, może zarobić przeciętny policjant w Stanach Zjednoczonych.

Ile zarabia policjant w USA?

Pomimo olbrzymiej odległości między Polską i Stanami Zjednoczonymi można znaleźć wiele informacji na temat tego, ile zarabia policjant w USA. Portale branżowe poświęcone stróżom prawa na całym świecie czy strony internetowe dla miłośników Ameryki to tylko niektóre z tego typu źródeł.

Zgodnie z informacjami, jakie można znaleźć w zestawieniach, funkcjonariusze policji w Stanach Zjednoczonych mogą liczyć na atrakcyjne zarobki. W zależności od poszczególnych stanów średnie roczne otrzymywane wynagrodzenie wynosi ok. 50 tys. dolarów rocznie. Warto pamiętać, że średnia pensja w małych lub gorzej finansowanych miastach będzie niższa niż w dużych miastach jak Nowy Jork, czy bogatych stanach jak Kalifornia.

Ile zarabia policjant w USA w odniesieniu do średniej?

Według różnych raportów przedstawiciele tego zawodu mogą liczyć na uposażenie nawet o 20% wyższe niż przeciętne krajowe wynagrodzenie. Co więcej, bardziej doświadczeni i wykwalifikowani funkcjonariusze w USA zarabiają około 80 tysięcy dolarów rocznie.

Należy pamiętać, że policjanci wraz ze wzrostem doświadczenia mogą liczyć także na dodatkowe benefity, w tym np. dodatki za pracę w trudnych warunkach itp.

Ocena profesji przez pryzmat tego, ile zarabia policjant w USA, nie jest jednak pełną, kompleksową analizą. Trzeba mieć na uwadze, że praca ta jest niebezpieczniejsza, niż na przykład w Polsce. W efekcie nierzadko zdarza się, że policjanci odnoszą ciężkie rany lub umierają na służbie.

Dodaj komentarz