Ile zarabiają streamerzy? Aż trudno w to uwierzyć! Ile można zarobić na Twitchu?

Kim jest streamer i na czym polega jego praca? Ile zarabiają streamerzy? Czy zarabianie na graniu w gry komputerowe jest możliwe? Jak najbardziej tak! Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat streamingu.

Streaming polega na transmitowaniu wideo na żywo drogą internetową. Są to głównie relacje z grania w gry komputerowe. Elementem transmisji jest też nawiązywanie kontaktu z widzami, rozmowy na czacie, odpowiadanie na komentarze, a także zwiększanie liczby widzów i subskrybentów. Najpopularniejsze platformy do prowadzenia streamingu to Twitch, YouTube i Facebook.

Ile zarabiają streamerzy? Skąd czerpią dochody? Dla osób, które słabo znają możliwości internetu, to wprost niewiarygodne! Czytaj dalej i dowiedz się, ile może zarobić polski streamer.

Na czym zarabiają streamerzy?

ile zarabiają streamerzy - na czym zarabiają streamerzy

Zanim dowiesz się, ile zarabiają streamerzy, sprawdź, skąd czerpią dochody. Na zarobki streamerów składają się:

  • wpływy z płatnych subskrypcji, które wynoszą około 2,50 dolara za każdego subskrybenta;
  • wpływy z donacji, czyli finansowego wsparcia udzielanego przez widzów;
  • wpływy od reklamodawców za emisję reklam na swoim kanale;
  • najlepsi streamerzy, którzy mają dużą oglądalność, zarabiają też na kontraktach sponsorskich z firmami, których produkty polecają na swoim kanale.

Ile zarabiają streamerzy na Twitchu?

Najwyższe zarobki osiągają streamerzy z platformy gamingowej Twitch. Zastanawiasz się, ile zarabiają streamerzy na tej platformie? Na podstawie przecieków danych, zhakowanych z Twitcha i udostępnionych na różnych stronach internetowych przypuszcza się, że średni miesięczny przychód najlepszych streamerów wynosi około 250 tys. zł.

Najczęściej kwota zarobków wynosi około 15 tys. zł na miesiąc. Początkujący, którzy dopiero walczą o uwagę widzów, osiągają przychody rzędu 2–3 tys. zł. na miesiąc.

Skąd bierze się popularność streamingu?

ile zarabiają streamerzy - skąd bierze się popularność streamingu?

Mnóstwo osób w różnym wieku wolny czas spędza na graniu w gry komputerowe. Ludzie ci interesują się taktykami najlepszych graczy, nowymi wersjami gier, które dopiero wchodzą na rynek, a także komputerowym sprzętem do gamingu. Te właśnie informacje dostają od streamerów w trakcie ich relacji na żywo.

Wiesz już, ile zarabiają streamerzy. Czy to, czym się zajmują, można nazwać pracą? Wydaje się, że tak. Zanim osiągną tak wysokie przychody, poświęcają mnóstwo czasu na rozkręcenie swojej widowni i doskonalenie contentu.

Ponoszą też sporo kosztów, związanych ze sprzętem i oprogramowaniem. Mają również obowiązek płacić podatek dochodowy od osiąganych zysków. Jest to nowy rodzaj pracy, związany z postępem technologicznym i szukaniem przez młodych nowych możliwości zarobkowania.

Dodaj komentarz