Ile zarabia pomoc kuchenna? Poznaj zarobki w tej grupie zawodowej!

Ile zarabia pomoc kuchenna? Przekonaj się, ile można zarobić, wykonując tę pracę. Czy pomoc kuchenna może liczyć na solidne pensje? A może wręcz przeciwnie, nie jest to opłacalne zajęcie? Dowiedz się!

Pomoc kuchenna to, jak sama nazwa wskazuje, osoba, która pomaga w pracy kucharzom. Naturalnie osoby takie można spotkać w restauracjach i różnej maści lokalach. Wykonywane przez nich zadania często są dość proste, choć nierzadko wymagają pewnych konkretnych umiejętności i doświadczenia w gastronomicznej branży. Czy praca pomocy kuchennej wiąże się z wysoką pensją? Ile zarabia pomoc kuchenna? Poznaj odpowiedź na to pytanie.

Ile zarabia pomoc kuchenna? Podstawowe informacje

Według danych pochodzących z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń mediana w przypadku osób pracujących w charakterze pomocy kuchennej wynosi około trzech tysiące trzysta złotych. Przy czym jedna czwarta pracowników tej branży, którzy dostają najniższe wynagrodzenia, otrzymuje mniej niż trzy tysiące złotych brutto. Z kolei jedna czwarta najlepiej zarabiających otrzymuje więcej niż cztery tysiące złotych brutto w skali miesiąca. Widać więc, że pensje w przypadku tej branży nie są oszałamiające, aczkolwiek nie prezentują także złego poziomu.

Ile zarabia pomoc kuchenna? Pensje za granicą

Jak w przypadku wielu zawodów, tak i w tym występują istotne różnice między płacami w Polsce a w Europie Zachodniej. W krajach na Zachodzie osoba pracująca jako pomoc kuchenna może liczyć na wynagrodzenie przewyższające dziesięć euro za godzinę. Szczególnie jeżeli osoba taka legitymuje się przynajmniej dwuletnim przygotowaniem zawodowym. To pokazuje, że praca ta jawi się jako bardziej opłacalna, gdy jest wykonywana poza granicami Polski. Co, jeśli ktoś chce się rozwijać i to, ile zarabia pomoc kuchenna, nie jest satysfakcjonujące? Odpowiadamy poniżej.

Ile zarabia pomoc kuchenna? Różnice między pomocą kuchenną a kucharzem

Zdarza się, że praca w charakterze pomocy kuchennej to jedynie rodzaj przygotowania do wykonywania przyszłych obowiązków kucharza. W takim kontekście praca ta może sprawić, że dana osoba nabędzie wiele potrzebnych umiejętności. Te mogą przydać się w pracy kucharza, która z zasady jest o wiele lepiej płatna. Jak pokazują dane dotyczące krajów Europy Zachodniej, kucharz średnio otrzymuje około kilka euro więcej za godzinę niż jego pomocnik.

Dodaj komentarz