Ile zarabia pracownik biurowy? Co należy do jego obowiązków?

Biuro kojarzone jest ze spokojnym, cichym i czystym miejscem pracy. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie swoją przyszłość. Specjalnie dla nich sprawdziliśmy, ile zarabia pracownik biurowy oraz co konkretnie należy do jego obowiązków!

Praca biurowa to zazwyczaj spokojne i pewne miejsce pracy. Tutaj obowiązują jasne zasady zatrudnienia oraz konkretny dress code, a czas pracy jest regularny. Praca administracyjna dodatkowo najczęściej wolna jest od stresu i nie brakuje w niej czasu na kawę i odpoczynek. Sprawdziliśmy, co rzeczywiście należy do obowiązków pracownika administracyjno-biurowego oraz ile zarabia pracownik biurowy!

Obowiązki pracownika administracyjno-biurowego

Na temat pracowników administracyjnych i biurowych powstało wiele stereotypów. Powszechnie uważa się, że to łatwa praca, którą wykonuje się w pięknym i schludnie wyglądającym stroju casualowym oraz w której nie brakuje czasu na kawę i plotki ze współpracownikami. W rzeczywistości niejednokrotnie to bardzo stresujące zajęcie obarczone dużą odpowiedzialnością i koniecznością doskonałej organizacji czasu pracy własnej. Pracownicy biurowi zatrudniani są praktycznie w każdym przedsiębiorstwie, a zakres ich obowiązków różni się w zależności od wybranej branży. Najczęściej jednak są odpowiedzialni za organizację pracy całego biura, a więc w szczególności prowadzenie korespondencji, przygotowywanie raportów, opiekę nad firmowymi dokumentami, organizowanie konferencji i spotkań oraz wiele innych spraw o charakterze organizacyjnym.

Ile zarabia pracownik biurowy?

Zastanawiając się, ile zarabia pracownik biurowy, należy rozważyć kwestię jego stażu pracy, wykształcenia, wielkości firmy oraz branży, w jakiej funkcjonuje, jak również jej lokalizacji. Początkujący pracownik biurowy może liczyć na wynagrodzenie w granicach 3 500 złotych brutto miesięcznie, co daje 2 700 złotych netto. Średnie wynagrodzenie pracownika biurowego to 4 100 złotych miesięcznie, a zatem prawie 3 100 złotych netto. Najstarsi stażem pracownicy zarabiają około 4 800 złotych brutto miesięcznie (3 500 złotych netto).

Zastanawiając się nad wyborem przyszłego miejsca zatrudnienia, warto rozważyć, ile zarabia pracownik biurowy. Chociaż praca wydaje się przyjemna, to zarobki w niej nie są imponujące.

Dodaj komentarz