Czego dotyczy podologia i ile zarabia podolog?

O zdrowie stóp powinniśmy dbać nie tylko latem, kiedy je odsłaniamy. Wiele chorób z nimi związanych należy leczyć w momencie, kiedy się pojawią. Ile zarabia podolog i gdzie można skorzystać z jego usług?

Podolog to specjalista, który potrafi rozpoznać dręczący nasze stopy problem i skutecznie mu przeciwdziałać. Dba nie tylko o ich estetyczny wygląd, ale przede wszystkim o ich zdrowie. Na stopach odbija się nasze codzienne życie, zaniedbania i choroby reszty organizmu. Konsultacja u podologa obejmuje diagnozę problemu, leczenie, w tym odpowiednio dobrane i prawidłowo przeprowadzone zabiegi.

Podolog to lekarz czy kosmetolog? Jak się przygotować do zawodu?

Podologia to połączenie wiedzy z dziedziny medycyny i kosmetologii. Oficjalnie podolog nie jest lekarzem. Publiczne poradnie podologiczne są rzadkością, ale wynika to z braku specjalistów. Praca ta wymaga posiadania wiedzy między innymi z zakresu ortopedii, diabetologii i dermatologii. Dobry podolog ma ukończony kierunek medyczny i kurs w kierunku podologii. Dyplom podologa można uzyskać nawet na kilkudniowych szkoleniach.

Czym na co dzień zajmuje się podolog?

Podolog na co dzień zajmuje się schorzeniami stóp (czasem także dłoni), w tym:

  • leczeniem grzybicy;
  • powikłaniami po cukrzycowymi (stopa cukrzycowa);
  • usuwaniem narośli, odcisków, modzeli;
  • regeneracją spękanych, bolesnych pięt;
  • rekonstrukcją i obcinaniem paznokci zwłaszcza tych wrośniętych;
  • specjalistycznym masażem cenionym między innymi przez sportowców;
  • konsultacją w sprawie dobierania ortez, wkładek ortopedycznych;
  • poradami dotyczące postępowania w przypadku deformacji stopy (haluksy).

Najczęściej podolodzy pracują lub współpracują z prywatnymi gabinetami kosmetycznymi. Czasem zakładają też własne gabinety.

Ile zarabia podolog?Jak cenne są piękne i zdrowe stopy?

Podolog w zależności od miejsca pracy (a ta najczęściej wiąże się z udokumentowaną wiedzą) może zarobić od 3350 PLN do 4550 PLN brutto. Wieść o dobrym, skutecznym podologu rozchodzi się szybko i automatycznie staje się cenionym specjalistą z wyższymi zarobkami. W dobrze wyposażonym gabinecie podolog powinien posiadać specjalistyczny sprzęt do diagnostyki i terapii.

To ile zarabia podolog, zależne jest więc od jego umiejętności, ale także wykształcenia. Możliwości szkolenia się w tym kierunku jest bardzo wiele i są one powszechnie dostępne dla zainteresowanych.

Dodaj komentarz