Ile zarabia przedszkolanka w prywatnym przedszkolu?

Na nauczycielach wychowania przedszkolnego ciąży obowiązek wprowadzenia najmłodszych w pierwszy etap edukacji. To bardzo odpowiedzialne i niejednokrotnie trudne zajęcie. Dowiedz się, ile zarabia przedszkolanka w prywatnym przedszkolu!

Pracownicy prywatnych placówek zarabiają więcej niż ich koledzy pracujący w instytucjach państwowych. Tendencja ta dotyczy również przedszkoli. Sprawdziliśmy, ile zarabia przedszkolanka w prywatnym przedszkolu, jakie kwalifikacje musi posiadać oraz co dokładnie należy do jej obowiązków. Zapraszamy do lektury!

Zadania na stanowisku przedszkolanki

Podstawowym zadaniem nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej jest przygotowanie najmłodszych do podjęcia dalszej nauki w szkole. Przedszkolanka rozwija więc u dziecka różne sfery dojrzałości szkolnej (umysłową, fizyczną, emocjonalną oraz społeczną). Pracuje poprzez zabawy, gry i rozmaite zajęcia plastyczno-artystyczne. Najważniejsze, aby dzieci się nie nudziły.

Wykształcenie przedszkolanki

W zawodzie wychowawcy przedszkolnego mogą pracować absolwenci studiów pedagogicznych oraz absolwenci innych kierunków, jeśli swoją edukację uzupełnili o studia podyplomowe z zakresu edukacji przedszkolnej. W przedszkolu mogą pracować również absolwenci liceów pedagogicznych, ale jedynie na stanowisku asystenckim.

Ile zarabia przedszkolanka w prywatnym przedszkolu?

Zanim odpowiemy, ile zarabia przedszkolanka w prywatnym przedszkolu, przybliżymy ogólny obraz płac. Badania pokazują, że mediana zarobków na stanowisku przedszkolanki wynosi obecnie około 3 700 złotych brutto. Należy jednak przyjąć tę kwotę za mocno uśrednioną. Przedszkolanki pracujące w placówkach prywatnych mogą liczyć na wynagrodzenia oscylujące w granicach 5 000 złotych brutto miesięcznie. Wynagrodzenie może być powiększane o bonusy i premie uznaniowe. Najwięcej zarabiają przedszkolanki pracujące w dużych miastach i renomowanych placówkach, najlepiej takich, do których uczęszczają dzieci celebrytów.

Jeśli zastanawiasz się, ile zarabia przedszkolanka w prywatnym przedszkolu, musisz wiedzieć, że jej zarobki będą oscylować w granicach 5 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Jeśli chciałabyś zarabiać więcej, poszukaj pracy w renomowanej placówce w dużym mieście.

Dodaj komentarz