Ile zarabia przedstawiciel handlowy? Jak rozpocząć pracę jako handlowiec? Zarobki przedstawiciela handlowego a branża

Praca przedstawiciela handlowego to popularne zajęcie szczególnie wśród młodych osób. Chcesz wiedzieć, ile zarabia przedstawiciel handlowy w danej branży? Sprawdź najnowsze informacje i przekonaj się, czy warto zostać handlowcem.

Wiedza na temat tego, ile zarabia przedstawiciel handlowy, będzie cenna zwłaszcza dla osób poszukujących swojej drogi zawodowej. Specjalista sprzedażowy ma praktycznie nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o zarobki. Jako handlowiec zarobisz tyle, ile uda ci się w rzeczywistości sprzedać. Dotyczy to praktycznie każdej branży niezależnie od doświadczenia. Praca handlowca to wymagające zajęcie, które oznacza pozyskiwanie nowych klientów. Zobacz, czy sprawdzisz się w tym zawodzie i obejmiesz stanowisko przedstawiciela handlowego.

Jak zostać przedstawicielem handlowym? Najważniejsze kwestie

Zawód przedstawiciela handlowego może wykonywać praktycznie każdy. To dobry sposób na rozwój swojej kariery zawodowej nie tylko pod względem zarobków, lecz także rozwoju osobistego. Dobry handlowiec najczęściej zajmuje się sprzedażą produktów firmy, dla której pracuje. Aby jednak nim zostać, musisz mieć odpowiednie predyspozycje. Jakie? Oto kilka najważniejszych cech dobrego handlowca:

  • zaangażowanie;
  • nienaganny wizerunek;
  • wytrwałość w dążeniu do celów;
  • dobra organizacja pracy własnej;
  • komunikatywność.

Jak zostać handlowcem?

Aby zostać przedstawicielem handlowym w Polsce, nie potrzebujesz kierunkowego wykształcenia. Czy to oznacza, że ma wpływ na zarobki? To, ile zarabia przedstawiciel handlowy, w dużej mierze jest związane od tym, ile produktów lub usług sprzedasz w danym miesiącu. Często wynagrodzenie handlowca podawane jest bezpośrednio w ofertach pracy. Chcesz zostać handlowcem? Potrzebujesz mocnej motywacji do pracy, siły przebicia oraz przebojowości, by przyciągnąć uwagę potencjalnego klienta.

Ile zarabia przedstawiciel handlowy? Co wpływa na poziom wynagrodzenia handlowca?

Przedstawiciel handlowy pracuje często przez całą dobę. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, że sprzedaż usługi i towarów odbywa się bez ograniczeń czasowych. Jako handlowiec możesz otrzymać nawet 5000 zł podstawy wynagrodzenia. W wielu przypadkach wysokość pensji zależy od tego, czym się zajmujesz jako handlowiec oraz jakie są usługi firmy. Na wysokość wynagrodzenia wpływają mocno prowizje. Na największe stawki możesz liczyć w takich branżach, jak:

  • IT;
  • medycyna;
  • telekomunikacja;
  • farmacja.

Zarobki przedstawiciela handlowego a branża i doświadczenie

W branży rolniczej i kosmetycznej prowizje są nieco niższe. Pamiętaj, że wynagrodzenie przedstawiciela handlowego wynosi średnio od 4000 do 6000 złotych brutto. Ile zarabia przedstawiciel handlowy na początku swojej drogi zawodowej? Prawdopodobnie otrzymasz maksymalnie od 3000 do 4000 złotych brutto. Ostateczna wysokość pensji zależy od tego, jak dużo sprzedasz produktów lub usług firmy, w której pracujesz. Zastanawiasz się, jakie są prowizje dla handlowca? Wynagrodzenia różnią się w zależności od prowizji w konkretnej firmie. Najczęściej spotykana stawka wynosi 23% od wypracowanych zysków. W renomowanych firmach zatrudniających przedstawicieli handlowych masz szansę dojść do pułapu od 40 do 50% prowizji. Najbardziej doświadczony i wykształcony handlowiec otrzymuje nawet do 8000 złotych brutto pensji.

Czy warto zostać przedstawicielem handlowym?

Zastanów się, co daje praca przedstawiciela handlowego. Przede wszystkim zyskasz wiele opcji rozwoju, a także duże możliwości, jeśli chodzi o zarobki. Konieczne do pracy w tej branży będzie prawo jazdy kategorii B. Planujesz zmiany w swoim życiu? Nie są dla ciebie wyzwaniem nietypowe godziny pracy? Koniecznie sprawdź, jak pracuje przedstawiciel handlowy w dowolnie wybranej branży. Idąc tą drogą, zyskasz szansę na zdobycie naprawdę godziwego wynagrodzenia.

To, ile zarabia przedstawiciel handlowy, już wiesz, więc jeśli masz cechy predysponujące do tej profesji, rozpocznij swoją drogę zawodową. Przeciętne wynagrodzenie jest przyzwoite, a zaangażowani handlowcy mogą naprawdę dobrze zarobić.

Dodaj komentarz