Ile zarabia przedstawiciel Thermomix – prawda o zarobkach

Liczba sprzedanych urządzeń w miesiącuZarobek (w zł)
1730
21600
44000
108600

System wynagrodzeń przedstawiciela Thermomix

Wynagrodzenie przedstawiciela Thermomix opiera się na prowizji. To oznacza, że ostateczna kwota zarobków jest bezpośrednio związana z ich zaangażowaniem i liczbą sprzedanych urządzeń. 

Oprócz standardowej prowizji za sprzedaż, istnieje także możliwość otrzymania dodatkowych premii. Są one przyznawane za osiągnięcie konkretnych celów sprzedażowych. Dlatego liczby, które podamy niżej, nie są prostym wynikiem mnożenia kwoty prowizji przez liczbę Thermomixów, które udało się sprzedać. Ile zarabia przedstawiciel Thermomix w ciągu miesiąca? Sprawdźmy to.

Ile zarabia przedstawiciel Thermomix na prowizjach?

Za sprzedaż jednego urządzenia Thermomix przedstawiciel może liczyć na prowizję w wysokości około 730 zł. Jeśli sprzeda dwa urządzenia w ciągu miesiąca, zarobki wyniosą około 1 600 zł. Wielu przedstawicieli twierdzi, że sprzedaż czterech urządzeń miesięcznie to dla nich nic trudnego, co przekłada się na około 4 000 zł zarobku. Natomiast elita w tej branży, sprzedając aż 10 urządzeń w miesiącu, może liczyć na zarobki sięgające 8 600 zł.

Przeglądając fora internetowe łatwo ustalić, że przeciętny przedstawiciel Thermomix zarabia 5 000–7 000 zł miesięcznie.

Koszty prowadzenia działalności

Chociaż zarobki przedstawicieli Thermomix mogą wydawać się atrakcyjne, nie można zapominać o kosztach związanych z prowadzeniem własnej działalności. Do najważniejszych z nich zaliczają się opłaty za usługi księgowe, składki na ZUS oraz podatki. Niektórzy przedstawiciele handlowi są zatrudnieni na umowę o pracę, dzięki czemu unikają tych wydatków.

W skrócie: ile zarabia przedstawiciel Thermomix?

Zarobki przedstawiciela Thermomix są kształtowane głównie przez prowizje od sprzedaży i ewentualne premie. Jednak zyski mogą zostać obniżone przez koszty prowadzenia działalności. Dlatego też warto dokładnie przeanalizować wszystkie aspekty zanim zdecydujemy się na podjęcie takiej profesji. Średnio na sprzedaży urządzeń Thermomix można zarobić 5–7 tysięcy. złotych miesięcznie.

Fot. główna: Thesupermat via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Dodaj komentarz