Ile zarabia krupier? Zarobki przy pracy w kasynie

Funkcjonowanie kasyn to temat, który jest częstym obiektem zainteresowania. Jedną z kwestii, którą się często porusza, jest to, ile zarabia krupier. Pewne wskazówki w kwestii zarobków osób, które zajmuję te stanowiska w Polsce, znajdziesz w poniższym tekście. Miłej lektury!

Praca krupiera nie jest prosta. Przedstawiciel tego zawodu musi nie tylko bardzo dobrze znać zasady najpopularniejszych gier w kasynie. Oprócz tego powinien on również – co jest równie istotne – wykazywać się dobrymi zdolnościami interpersonalnymi, w tym w szczególności asertywnością. Last but not least, profesjonalny krupier posiada dobre maniery i znać savoir-vivre. Czy wymienione wymogi przekładają się na to, ile zarabia krupier?

Ile zarabia krupier? Średnie zarobki na tym stanowisku

Nie istnieje wiele aktualnych raportów dotyczących wynagrodzenia osiąganego na stanowisku krupiera. Na podstawie danych znalezionych na forach internetowych (zalicza się do nich np. Students.pl), a także ofert pracy znalezionych w internecie można jednak oszacować, ile zarabia krupier.

Generalnie, przedstawiciel tego zawodu zarabia około 3100-3500 złotych brutto miesięcznie – kwoty te dotyczą pracowników pracujących na pełen etat, zatrudnionych w ramach umowy o pracę. A warto zauważyć, że często jest to praca dodatkowa, jako że nie wymaga doświadczenia ani wykształcenia W przypadku bardziej doświadczonych pracowników można liczyć na wyższe wynagrodzenie, aczkolwiek rozpiętość płac nie jest raczej zbyt duża.

Wynagrodzenie za pracę krupiera

Wynagrodzenie to nie jest zbyt obiecujące, trzeba jednak pamiętać o drugiej części dochodów. Mowa tu o napiwkach, jakie często zostawiają klienci kasyna (szczególnie, jeśli udało im się wygrać). W hazardzie zwyczaj wręczania tipów nie jest aż tak rozpowszechniony, jak ma to miejsce np. w przypadku branży gastronomicznej. Mimo to najsprawniejsi krupierzy są w stanie powiększyć – dzięki napiwkom – swoje dochody nawet o kilkadziesiąt procent.

Ponadto krupierzy mogą awansować w organizacji. Przykładowe ścieżki dalszego rozwoju to m.in. menedżer kasyna. Umiejętności miękkie i organizacyjne zdobyte na stanowisku krupiera pozwalają także na przejście do innej branży, w tym np. na stanowiska związane z obsługą klienta i doradztwem.

Wymienione kwestie to aspekty, które trzeba brać pod uwagę podczas oceny atrakcyjności profesji krupierskiej. Nierzadko na tę pracę decydują się studenci, którzy dzięki temu zdobywają cenne doświadczenie.

Dodaj komentarz