Ile zarabia ratownik na basenie? Czy na tym stanowisku można dobrze zarobić?

Ile zarabia ratownik na basenie? To stanowisko z pewnością jest bardzo odpowiedzialne. Jednak czy idzie za tym dobra pensja?

Wiele osób kusi praca na basenie. Jednak ile tak naprawdę zarabia ratownik na basenie? Czy stawka i warunki umowne są zadowalające? Warto to sprawdzić, zwłaszcza, że kurs na ratownika nie jest tanią sprawą. Praca ratownika na basenie jest całoroczna, ale poza tym można pracować także jako ratownik na plaży, w sezonie letnim. Możliwości jest sporo. Sprawdźmy zatem, ile zarabia ratownik na basenie i na plaży! 

Ratownik na basenie – charakterystyka stanowiska pracy 

Praca ratownika na basenie to przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo osób, które zażywają kąpieli w zbiorniku wodnym. Osoba zajmująca to stanowisko obserwuje, czy wszyscy przebywający w wodzie mają się dobrze. W razie wystąpienia zagrożenia obowiązkiem ratownika jest podjęcie stosownych działań ratunkowych i udzielenie pierwszej pomocy, jeśli jest to konieczne. Poza tym osoba na tym stanowisku jest odpowiedzialna za przestrzeganie regulaminu przez osoby przebywające na basenie. Poza tym ratownik dba o sprzęt basenowy i kontroluje jego stan pod względem bezpieczeństwa, jak również usuwa te elementy, które mogą prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Obowiązkiem ratownika jest także wypełniania dziennika pracy, a także mierzenie temperatury wody. 

Jak zostać ratownikiem na basenie? 

Zanim odpowiemy na pytanie, ile zarabia ratownik na basenie, warto wiedzieć, w jaki sposób można nim zostać. Przede wszystkim trzeba być osobą pełnoletnią. Poza tym konieczne jest spełnienie następujących warunków i zdanie egzaminów: 

  • ukończenie szkolenia z zakresu ratownictwa i technik pływackich, które trwa 63 godziny, 
  • ukończenie szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, trwającego 66 godzin (egzamin trzeba odnawiać co 3 lata), 
  • posiadanie co najmniej jednej dodatkowej kwalifikacji, takiej jak: uprawnienia motorowodne, patent żeglarski, uprawnienia nurkowania swobodnego, instruktora pływa, prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych, 
  • bycie członkiem podmiotu uprawnionego do wykonywania ratownictwa wodnego. 

Ile zarabia ratownik na basenie?

Miesięczne zarobki ratownika, który pracuje na basenie wynoszą około 22 zł brutto na godzinę. Zatem miesięczny zarobek, podczas pracy przez siedem dni w tygodniu, może wynieść około 5800 zł brutto. 

To, ile zarabia ratownik na basenie, zależy przede wszystkim od tego, gdzie pracuje, a także ilości wyrabianych godzin. Im ich więcej, tym wyższa pensja.

Dodaj komentarz