Ile zarabia rejestratorka medyczna? Dowiedz się, jakie są zarobki w tym zawodzie

Podstawą działania placówek zdrowotnych jest sprawny obieg dokumentacji oraz rejestracja pacjentów. Zadania te wykonują rejestratorki. Ile zarabia rejestratorka medyczna w 2022 roku? Koniecznie przeczytaj poniższy tekst i sprawdź, jak wyglądają zarobki takiego personelu.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że rejestratorka medyczna to swego rodzaju wizytówka przychodni lub innej placówki lekarskiej. Do zakresu obowiązków pracującej na recepcji rejestratorki należą takie zadania jak na przykład obsługa zapisów do poszczególnych lekarzy, udzielanie odpowiedzi na ich pytania oraz nadzór nad obiegiem dokumentacji medycznej w przedsiębiorstwie. W związku z tym można znaleźć w sieci wiele pytań odnośnie tego, ile zarabia rejestratorka medyczna.

Ile zarabia rejestratorka medyczna? Średnie zarobki

Praca na stanowisku rejestratorki medycznej oznacza średnie zarobki na poziomie wynoszącym około 3500–4000 złotych brutto miesięcznie. Niestety, początkujące osoby w branży mogą liczyć na wynagrodzenie niewiele wyższe niż 3010 zł brutto (minimalne wynagrodzenie ustawowe). Praktyka pokazuje, że nieco wyższe zarobki osiągają osoby, których pracodawcami są prywatne placówki ochrony zdrowia. Zazwyczaj nie jest wymagane wykształcenie wyższe.

Dodatkowe benefity w pracy rejestratorki medycznej

Wynagrodzenie osiągane przez rejestratorki medyczne nie należy do szczególnie wysokich. To, ile zarabia rejestratorka medyczna, nie powinno być jednak jedynym kryterium wyboru ścieżki zawodowej. Przedstawiciele tego zawodu również mają szerokie możliwości rozwoju.

Praca w zawodzie rejestratorki to także duża szansa na takie dodatkowe benefity pozapłacow,e jak na przykład prywatne ubezpieczenie medyczne, dofinansowanie kursów i szkoleń oraz karnety na siłownię/fitness.

Ponadto należy pamiętać, że praca rejestratorki cechuje się wysokim poziomem stabilności. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy zamierzają związać się z danym miejscem pracy na kilka czy nawet kilkanaście lat.

Wreszcie doświadczenie zdobyte na stanowisku rejestratorki medycznej daje cenne kwalifikacje na rynku pracy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w przyszłości podjąć zatrudnienie w charakterze doradcy klienta itp.

Dodaj komentarz