Ile zarabia Elon Musk – słynny miliarder?

Spekulacje dotyczące tego, ile zarabia Elon Musk w ramach swojej działalności, wciąż nie przyniosły ostatecznego werdyktu. Przeczytaj nasz tekst, by poznać interesujące wiadomości w tym temacie.

Elon Musk to bez wątpienia jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci amerykańskiego biznesu. Filantrop, a jednocześnie ambitny miliarder angażujący się w innowacyjne projekty (rakiety, samochody elektryczne itp.) to człowiek, o którym często piszą amerykańskie oraz światowe media. Do obszarów zainteresowań należy między innymi to, ile zarabia Elon Musk.

Ile zarabia Elon Musk – najbogatszy człowiek świata?

Zdaniem Bloomberga Elon Musk to w 2022 roku najbogatszy człowiek na świecie. Według szacunków jego majątek jest wart niemal dwieście miliardów dolarów amerykańskich. Trzeba jednak pamiętać, że wycena ta opiera się w dużej mierze na kapitalizacji papierów wartościowych posiadanych przez miliardera. Inną kwestią jest to, ile zarabia Elon Musk.

Sytuację w tym zakresie dodatkowo pogarsza fakt, że biznesmen ten prowadzi aktywność w różnych obszarach, w tym m.in. w związku z działalnością firm Tesla oraz SpaceX. Taki stan rzeczy oznacza, że ustalenie dokładnej wysokości dochodów jest bardzo utrudnione, jeśli nie niemożliwe. Przykładowo, w 2020 roku Elon Musk nie osiągnął żadnego wynagrodzenia z tytułu pracy w Tesli. Jego zysk w tym zakresie pochodzi ze wzrostu wartości akcji. Z kolei w poprzednich latach miliarder osiągał dochody miesięczne na poziomie wynoszącym ok. 20-60 tysięcy dolarów miesięcznie.

Ile zarabia Elon Musk w przeliczeniu na… minuty?

Z uproszczonych obliczeń wynika, że Elon Musk zarabiał w 2020 roku 18 488 euro… w ciągu zaledwie 5 minut. Last but not least, trzeba pamiętać, że ważne są nie tylko bieżące dochody. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że opisywany miliarder jest marką samą w sobie. Ważne jest nie tylko to, ile zarabia Elon Musk, ale także jego rozpoznawalność. W 2022 roku nie stoi nic na przeszkodzie, by ktoś tak rozpoznawalny wziął udział np. w kampanii reklamowej czy został członkiem zarządu w dużym przedsiębiorstwie i osiągał dodatkowe dochody z tego tytułu.

Dodaj komentarz