Ile zarabia Jerzy Brzęczek?

Zastanawiasz się, jakie są dochody Jerzego Brzęczka? Zapoznaj się z naszym tekstem, jeśli chcesz się tego dowiedzieć. Odpowiedź na pytanie: ile zarabia Jerzy Brzęczek, może być dla ciebie zaskakująca.

Jerzy Brzęczek to ważna postać w polskiej piłce nożnej. Jego największe sportowe osiągnięcia przypadają na lata dziewięćdziesiąte ubiegłego stulecia. W kilka lat po zakończeniu kariery piłkarskiej Brzęczek rozpoczął aktywną działalność na stanowisku trenera. W okresie 2018-2021 pełnił on funkcję selekcjonera polskiej reprezentacji, zaś od 2022 roku jest trenerem Wisły Kraków. Dynamiczna kariera sprawia, że wiele osób zastanawia się, ile zarabia Jerzy Brzęczek.

Ile zarabia Jerzy Brzęczek?

Nie ma oficjalnej informacji odnośnie tego, ile w okresie 2018-2021 zarabiał Jerzy Brzęczek jako selekcjoner polskiej reprezentacji. Według doniesień jego roczna pensja z tego tytułu wynosiła około 200 tysięcy euro, co oznacza ok. 83 tysiące złotych… miesięcznie. Według innych źródeł dochody te mogły być jednak znacznie wyższe. Najbardziej optymistyczna dla Brzęczka wersja zakłada, że Polak mógł liczyć nawet na około 40 tysięcy euro miesięcznie, czyli ponad 160 tysięcy złotych.

Skąd wynikają tak duże zarobki?

Tak duże dochody wymagają od selekcjonera nie tylko świetnych zdolności organizacyjnych, ale także — co jest równie istotne — dobrze rozwiniętych kompetencji miękkich oraz dobrego kontaktu z mediami.

Wysokie wynagrodzenie może być obiektem krytyki, aczkolwiek trzeba mieć na uwadze, że selekcjonerzy w reprezentacjach niektórych krajów Europy i świata osiągają podobne, a czasem nawet wyższe uposażenie.

Ponadto, poprzednicy Jerzego Brzęczka — w tym na przykład Adam Nawałka — również otrzymywali wysokie dochody z tytułu piastowania funkcji selekcjonera. Wszystko to pokazuje, że Brzęczek nie stanowi żadnego ewenementu pod względem osiąganych zarobków.

Oprócz bezpośrednich dochodów trzeba pamiętać także o innych aspektach. Otóż, z każdym rokiem Jerzy Brzęczek staje się coraz bardziej znaną postacią. Taki stan rzeczy oznacza, że ma on spore możliwości w zakresie występowania np. w reklamach internetowych czy telewizyjnych. Jest to aspekt, którego nie wolno pominąć podczas analizy, ile zarabia Jerzy Brzęczek.

Dodaj komentarz