Ile zarabia się na YT? Poznaj zarobki youtuberów!

Ile zarabia się na YT? Coraz więcej osób przekonuje się, że zarabianie na portalach społecznościowych jest możliwe. Nic dziwnego, że każdego roku pojawia się coraz więcej influencerów nagrywających krótkie filmiki. Dowiedz się, więcej na ten temat z naszego artykułu!

Platformy takie jak YouTube, Instagram czy Tik Tok cieszą się ogromną popularnością. Przyciągają setki tysięcy użytkowników każdego miesiąca. Pozwala to generować niemałe zyski. W ciągu ostatnich 5 lat, Google wypłaciło swoim partnerom ponad 2 miliardy dolarów. Istnieje kilka różnych sposób, w jaki można uzyskać przychód z najpopularniejszych aplikacji internetowych. Jeżeli zastanawiasz się, ile zarabia się na YT, jesteś w najlepszym miejscu!

Kanał na YouTube – jak zacząć zarabiać na YouTube?

Zarabianie na YouTube dostępne jest praktycznie dla każdego. Jakie warunki trzeba spełnić? Aby czerpać jakiekolwiek zyski finansowe, musisz zbudować wiarygodny wizerunek oraz zgromadzić odpowiednią ilość stałych odbiorców. Nikogo jednak nie zmusisz do subskrypcji kanału, dlatego najważniejszy jest kontent, który wzbudzi zainteresowanie u innych. Dotyczy to nie tylko YouTube. To, ile zarabia się na Instagramie, również uzależnione jest od prezentowanych materiałów.

Ile zarabia się na YT i kiedy wyświetlić reklamy?

Początkujący youtuber nie zarabia zbyt dużo. Tak naprawdę w ciągu kilku pierwszych miesięcy trudno mu uzyskać jakąkolwiek formę zarobku. Dzieje się tak, ponieważ, YouTube płaci między innymi za wyświetlenie reklam.

Jeżeli twój kanał na YT nie jest popularny, nie możesz pochwalić się dużą liczbą kliknięć. Od początku powinieneś więc zamieszczać na nim interesujące treści i cierpliwie czekać, aż liczba wyświetleń się zwiększy. Jeżeli posiadasz już kilka tysięcy wyświetleń, możesz zdecydować się na monetyzację konta, czyli umieszczenie w nich reklam.

Jak podpiąć swoje konto do AdSense?

Jeżeli masz już sporo subskrybentów, możesz przystąpić do kolejnego kroku, który umożliwi ci osiąganie zarobków na YouTube. Należy aktywować reklamy AdSense. W tym celu trzeba zalogować się na swój kanał i wybrać zakładkę „Studio twórców”, a następnie „Stan i funkcję”. Pojawi się wtedy zakładka „Zarabianie”. Wystarczy, że ją włączysz i będziesz postępował zgodnie z instrukcjami.

Po podpięciu swoich filmów do reklamodawc, zaczniesz zarabiać na wyświetleniach. Na początku nie są to ogromne zarobki. Pierwsze pieniądze możesz wypłacić, jeżeli kwota przekroczy 300 zł.

Ile zarabia youtuber nagrywający filmy?

Jeżeli już podejmiesz współprace z Google i przy twoich wideach zaczną pokazywać się reklamy, powoli możesz liczyć na zarobki z samych kliknięć. Stawki za każdy 1000 wyświetleń są zróżnicowane – wynoszą od kilkudziesięciu groszy do kilku złotych. Za milion wyświetleń można zarobić około tysiąc złotych. Dużo zależy też od widzów i od tego, czy blokują reklamy. Uważa się, że około 40% internautów to robi, przez co youtuberzy zarabiają mniej.

Jak jeszcze da się zarobić na YouTube?

Alternatywą dla zarabiania na reklamach jest zamieszanie w opisach swoich filmów linków z programów partnerskich. Bezpośrednia współpraca z markami to sposób na dodatkowe kilkaset złotych miesięcznie. Zarobić na YouTube możesz też, uzyskując donacje od swoich fanów, podając numer swojego konta bankowego. Jeszcze inną metodą jest sprzedawanie własnych produktów.

Ile można zarobić na YT, czyli zarobki polskich freelancerów

Najlepiej zarabiający youtuberzy w naszym kraju potrafią uzyskać każdego miesiąca nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Przykładem jest Karol Wiśniewski, czyli „Friz”, który w 2020 r. zarobił około 120 tysięcy złotych, pochodzących z 13 milionów wyświetleń na YouTube. Według luźnych danych, inni youtuberzy w Polsce zarabiają jeszcze więcej. To niezłe kwoty, szczególnie w porównaniu do tego, ile się zarabia na tik toku.

Jak widać, zarabianie na YT od strony technicznej nie jest dużym wyzwaniem – zależy głównie od wyświetleń i subskrypcji. Podstawą jest jednak przygotowanie interesującej treści, która zaciekawi innych.

Dodaj komentarz