Ile zarabia jubiler? Sprawdziliśmy!

Wydaje ci się, że osoba, która na co dzień pracuje z drogocennymi kruszcami oraz kamieniami i wytwarza z nich piękną biżuterię przyzwoicie zarabia? Niestety będziemy musieli cię rozczarować. Sprawdziliśmy, ile zarabia jubiler!

Praca jubilera łączy w sobie elementy rzemieślnicze i artystyczne. Dobry jubiler powinien nie tylko potrafić wykonać ozdoby wytworzone z drogocennych kruszców, ale również je wytwarzać. Wydawałoby się zatem, że zarobki osób zatrudnionych na tym stanowisku powinny być wysokie. Nic bardziej mylnego! Podpowiadamy, ile zarabia jubiler!

Na czym polega praca jubilera?

Jubiler jest specjalistą od wszelkich metali i kamieni szlachetnych. Wie, jak je wyceniać, ale również obrabiać, przetwarzać, przetapiać i artystycznie wykańczać. Do zadań jubilera należy głównie tworzenie biżuterii: kolczyków, pierścionków zaręczynowych, obrączek ślubnych i naszyjników, ale również dewocjonaliów, pucharów, czy klamer do zasłon.

Dobry jubiler powinien cechować się precyzją, cierpliwością, delikatnością i sokolim wzrokiem. Musi dysponować sporą wiedzą specjalistyczną oraz zdolnościami artystycznymi.

Ile zarabia jubiler?

Zastanawiasz się, ile zarabia jubiler? Średnie zarobki na tym stanowisku wynoszą 3 380 złotych brutto miesięcznie, co daje 2 626 złotych netto. Jedynie jedna czwarta jubilerów zarabia powyżej 3 000 złotych netto miesięcznie. Bez wątpienia najlepiej zarabiającymi jubilerami są ci, którzy zdecydowali się na otworzenie własnego salonu. Ponoszą oni jednak podwyższone ryzyko włamań i kradzieży.

Wysokość zarobków jubilerów w dużej mierze uzależniona jest od doświadczenia i osiągniętego stopnia zawodowego. Jubiler początkowo występuje w roli rzemieślnika. Dopiero po 3 latach praktyki może starać się o awans na stopień czeladniczy. Po upływie kolejnych 2 lat może otrzymać certyfikat mistrzowski.

Podsumowując, odpowiedź na pytanie, ile zarabia jubiler jest zaskakująca. Okazuje się, że człowiek, który na co dzień pracuje z najcenniejszymi materiałami sam zarabia nieduże pieniądze. Wyjątkiem są tutaj właściciele salonów jubilerskich. Tutaj dochody mogą być naprawdę spore.

Dodaj komentarz