Ile zarabia się w Rossmannie? Od czego zależy płaca na różnych stanowiskach?

Rossmann jest jedną z największych sieci drogerii w Polsce (działalność od 1993 roku). Chcesz wiedzieć, ile zarabia się w Rossmannie? Jeśli tak, to odpowiedź w tym temacie możesz znaleźć w naszym tekście. Miłej lektury!

Rossmann to firma, w której zatrudnia się między innymi pracowników ds. obsługi klienta. W internecie można znaleźć wiele dyskusji na temat wynagrodzeń w tej znanej sieci punktów sprzedażowych. Warto zatem zastanowić się, ile zarabia się w Rossmannie.

Ile zarabia się w Rossmannie? Garść przydatnych informacji

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie – sprawę komplikuje fakt, że na stronie internetowej sieci nie ma oficjalnych informacji odnośnie zarobków na poszczególnych stanowiskach. Z informacji na portalach internetowych oraz analizy ofert pracy można wywnioskować, że zarobki na stanowisku szeregowego sprzedawcy nie są niestety zbyt wysokie. W zależności od lokalizacji wynoszą one od dwóch i pół do około trzech tysięcy złotych netto miesięcznie.

Płaca zasadnicza nie jest jednak jedynym elementem wynagrodzenia. Na to, ile zarabia się w Rossmannie, wpływają także dodatki. Zalicza się do nich między innymi takie rozwiązania jak rabaty na produkty oferowane w sklepie, pakiety socjalne itp. Ważne są także premie – ich wysokość jest prawdopodobnie uzależniona od obrotów wypracowanych przez daną placówkę. Zazwyczaj wynoszą one kilkaset złotych w skali miesiąca.

Z powyższych informacji wynika, że płaca sprzedawców w opisywanej sieci nie jest tak atrakcyjna w porównaniu z zarobkami osiąganymi np. w Biedronce czy Lidlu. Z drugiej jednak strony praca w drogeriach nie jest tak wymagająca.

Ile zarabia się w Rossmannie na innych stanowiskach?

Z ofert pracy znalezionych w sieci można wywnioskować, że pracownicy w centrali sieci handlowej otrzymują podobne wynagrodzenie, jak ma to miejsce w konkurencyjnych przedsiębiorstwach. Dotyczy to między innymi takich zawodów jak specjaliści w zakresie finansów, informatycy itp. Ile zarabia się w Rossmannie w takiej funkcji?

Płaca wymienionych specjalistów wynosi prawdopodobnie ok. 5-8 tysięcy złotych netto miesięcznie. Z analizy informacji na forach internetowych wynika, że w tej kwestii opisywany pracodawca nie wyróżnia się ani negatywnie, ani pozytywnie na tle konkurencji.

Dodaj komentarz