Ile zarabia Szczęsny? Apanaże bramkarza reprezentacji

W 2020 roku Wojciech Szczęsny przedłużył swój kontrakt z Juventusem na kolejne cztery sezony rozgrywek. Umowa zakładała sporą podwyżkę dla bramkarza. Obecnie jest on najlepiej opłacanym piłkarzem na tej pozycji w całej serii A. Sprawdź, ile zarabia Szczęsny!

Wojciech Szczęsny jest piłkarzem polskiej reprezentacji, który obecnie zasila szeregi Juventusu Turyn. Bramkarz gra dla tej drużyny od 2017 roku, a jego obecna umowa zakłada, że pozostanie w niej co najmniej do 2024. Warszawiak nie ma co narzekać na warunki zatrudnienia, szczególnie że dwa lata temu otrzymał sowitą podwyżkę, która sprawiła, że jest najlepiej opłacanym bramkarzem grającym w Serie A. Ujawniamy, ile zarabia Szczęsny! To może cię zaskoczyć!

Wojciech Szczęsny – sylwetka piłkarza

Wojciech Szczęsny urodził się 18 kwietnia 1990 roku w Warszawie. Od dzieciństwa uwielbiał grać w piłkę nożną. Jego pasja przerodziła się w pracę. Obecnie jest piłkarzem reprezentacji Polski, a na arenie klubowej broni barw Juventusu Turyn. W słynnej drużynie z włoskiej ligi gra od 2017 roku i pozostanie w niej prawdopodobnie do 2024, bo właśnie wówczas kończy mu się obecna umowa.

Ile zarabia Szczęsny?

Na chwilę obecną wartość rynkową polskiego bramkarza wycenia się na kwotę 15 milionów euro. Szczęsny najwięcej wart był w grudniu roku 2019, kiedy to eksperci wycenili go na 40 milionów euro. Zastanawiasz się, ile zarabia Szczęsny? Piłkarz jest najlepiej opłacanym bramkarzem w serii A. Kontrakt z Juventusem przynosi mu roczne zarobki na poziomie 12 milionów euro brutto rocznie. Oznacza to, że po opłaceniu podatków Szczęsny otrzymuje na konto kwotę równą około 6,5 miliona euro.

Jeśli do tej pory nie wiedziałeś, ile zarabia Szczęsny, to zapewne wiadomość o jego zarobkach bardzo cię zdziwiła. Bramkarz rokrocznie otrzymuje na swoje konto niemałą sumę pieniędzy, o której przeciętny Polak może jedynie pomarzyć. Może zatem warto zostać piłkarzem?

Dodaj komentarz