Ile zarabia Szymon Marciniak? Odsłaniamy zarobki sędziego!

WydarzenieWynagrodzenie (USD)Wynagrodzenie (PLN)
Finał Ligi Mistrzów – Manchester City vs Inter10 000ok. 41 700
Cały sezon Ligi Mistrzów (8 meczów)80 000ok. 333 600

Ile zarobił Szymon Marciniak za finał Ligi Mistrzów?

Szymon Marciniak miał zaszczyt być głównym sędzią w tegorocznym finale Ligi Mistrzów. Był to mecz Manchesteru City przeciwko Interowi Mediolan. Za to ważne zadanie Polak otrzymał wynagrodzenie w wysokości 10 tysięcy dolarów. To kolejne duże wyróżnienie dla niego po tym, jak został nominowany do sędziowania finału mistrzostw świata w Katarze.

Całkowite zarobki Marciniaka w trwającym sezonie Ligi Mistrzów

W ostatnim sezonie Ligi Mistrzów 42-letni Szymon Marciniak poprowadził łącznie osiem meczów. Biorąc pod uwagę, że za każde sędziowanie otrzymał podobną kwotę, w całym sezonie zarobił 80 tysięcy dolarów. Przeliczając to na polskie złotówki, daje nam to łączną kwotę przeszło 333,6 tys. zł.

Dlaczego rola sędziego w finale jest kluczowa?

Rola sędziego w finale Ligi Mistrzów jest niezwykle ważna i stanowi istotny element każdego meczu. To właśnie sędzia podejmuje kluczowe decyzje, które mogą wpłynąć na wynik rozgrywki, decydując o przyznaniu rzutu karnego, wykluczeniu zawodnika czy uznaniu bramki. Ponadto jest odpowiedzialny za utrzymanie fair play na boisku oraz zapewnienie bezpieczeństwa zawodnikom. 

W finale, gdzie stawka jest najwyższa, a napięcie osiąga szczyt, rola sędziego staje się jeszcze bardziej kluczowa. Poprawne i spokojne podejmowanie decyzji przez arbitra wpływa na przebieg spotkania, a także na percepcję meczu przez kibiców na całym świecie. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby w tych najważniejszych momentach na boisku znajdował się doświadczony i pewny siebie sędzia, taki jak Szymon Marciniak.

Najważniejszy wniosek

Szymon Marciniak jest jednym z najbardziej doświadczonych i cenionych sędziów piłkarskich w Polsce. Jego zarobki w Lidze Mistrzów pokazują, jak ważną rolę pełni w światowym futbolu. Jego dedykacja i profesjonalizm są doceniane nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Fot. główna: Roger Gor via Wikipedia, CC BY 3.0

Dodaj komentarz