Ile zarabia tester gier komputerowych? Czy jego praca jest łatwa i przyjemna?

Ile zarabia tester gier? Czy to w ogóle możliwe, aby przez cały dzień grać w gry i jeszcze na tym zarabiać? Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat pracy w sektorze kontroli jakości gier.

Wydaje się pozornie, że praca przy testowaniu gier jest dla hobbystycznych graczy łatwa i przyjemna. A jak jest naprawdę? Ile zarabia tester gier i na czym polega jego praca? Kto sprawdzi się na tym stanowisku? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Na czym polega praca przy testowaniu gier?

Zanim dowiesz się, ile zarabia tester gier, sprawdź, na czym polega specyfika jego pracy. Obowiązkiem testera gier jest sprawdzanie oprogramowania gier komputerowych, konsolowych i mobilnych na różnych etapach ich produkcji. Tester, przed wprowadzeniem gry do sprzedaży, sprawdza jej stabilność, wychwytuje błędy krytyczne, merytoryczne, językowe, a także płynność gry, mechanikę i optymalizację. Wyniki kontroli przekazuje w opracowanym raporcie. Taka osoba współpracuje z programistami i działem kontroli jakości w firmach gamingowych.

Czy to praca lekka i przyjemna?

Wielu zapalonych graczy marzy o tym, by zarabiać na testowaniu gier. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że taka praca to żmudne śledzenie poszczególnych poziomów gry. Niektóre fragmenty trzeba przejść kilkukrotnie, aby wychwycić i zanotować wszystkie błędy. Raport powinien być wnikliwy i szczegółowy, dlatego najlepsi testerzy to osoby dokładne i cierpliwe. Poza tym w tej pracy trzeba bardzo dobrze znać język angielski, w tym branżowe słownictwo gamingowe.

Ile zarabia tester gier?

Czas na podanie kluczowej odpowiedzi, czyli tego, ile zarabia tester gier. Początkujący testerzy zarabiają około 2,5 tys. złotych na rękę, pracując zwykle na umowę zlecenie. Z czasem, gdy nabywają doświadczenia i mogą pochwalić się osiągnięciami, zarobki wzrastają do poziomu 3,5-4 tys. złotych na rękę za miesiąc przy pełnym zaangażowaniu. Sporo osób traktuje tę pracę dorywczo, dorabiając sobie do etatu. Wielu testerów to studenci. Niektórzy jednak odnajdują się w tej branży i zostają w niej na lata.

Testowanie gier może być ciekawym i wciągającym zajęciem dla osób, dla których wcześniej granie było pasją. Zdarza się jednak, że testerzy, zmęczeni żmudnym raportowaniem, zmieniają pracę i zainteresowania.

Dodaj komentarz