Ile zarabia trener piłki nożnej – porównanie zarobków na tym stanowisku

Praca trenera piłkarskiego polega na przygotowaniu zawodników do rozgrywek sportowych. Najczęściej obejmuje szklenie techniczne, przygotowanie taktyki, a także motywację. Sprawdź, ile zarabia trener piłki nożnej na różnych szczeblach rozgrywek. 

Piłka nożna jest sportem cieszącym się popularnością w Polsce i jednym z najpopularniejszych na świecie. Wielkie pieniądze, sława i prestiż sprawiają, że wiele osób chce spróbować swoich sił w pracy trenera. Nie zawsze jednak ten zawód jest odpowiednio opłacany i w większości przypadków największą korzyścią jest satysfakcja.  

Ile zarabia trener piłki nożnej w Polsce?

Zajęcie trenera piłkarskiego nie zawsze traktowane jest jako pełnoetatowa praca. To utrudnia oszacowanie, ile zarabia trener piłki nożnej. Trenerzy drużyn młodzieżowych i grających w niższych ligach często pracują tylko dla pasji, a klub pokrywa koszty dojazdu i oferuje drobne premie. 

Pozostawmy jednak kluby amatorskie i sprawdźmy, ile zarabia trener piłki nożnej w klubie Ekstraklasy. Pensje głównych trenerów drużyn mieszczą się w widełkach pomiędzy 20, a nawet 150 tysięcy złotych miesięcznie. Dla porównania obecny trener reprezentacji otrzymuje miesięcznie około 200 tysięcy złotych. 

Ile zarabia trener piłki nożnej w czołowym klubie europejskim?

Niedawno opublikowano wartość kontraktu, jaki wiąże klub Atletico Madryt i trenera Diego Simeone. Okazało się, że Argentyńczyk rocznie otrzymuje około 43 miliony euro, co jest rekordem na skalę Europy i świata. Były piłkarz zostawia też daleko w tyle pozostałych kolegów po fachu. 

W takim razie ile zarabia trener piłki nożnej w topowym europejskim klubie? W pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających trenerów praktycznie wszyscy otrzymują minimum 10 milionów euro rocznie. W przeliczeniu daje to kwotę około 4 milionów złotych miesięcznie. 

Trener piłkarski to przede wszystkim pasjonat i miłośnik tego sportu. Jeśli zdobędzie odpowiednią rozpoznawalność i wiedzę, ma szansę na przyzwoite zarobki.

Dodaj komentarz