Ile zarabia trener reprezentacji Polski?

Trener polskiej kadry w piłce nożnej nie ma łatwej pracy. Zmaga się z presją i oczekiwaniami kibiców, a często z medialną krytyką. Czy tak eksponowana posada oznacza duże zarobki? Dowiedz się już teraz, ile zarabia trener reprezentacji Polski.

Wygrywanie meczów piłki nożnej na międzynarodowych turniejach rangi mistrzowskiej nie jest niczym prostym. Do osiągnięcia tego celu konieczne jest zatrudnienie profesjonalnego trenera z wieloletnim doświadczeniem. Zadaniem szkoleniowca jest „zgranie” za sobą kadry – jest to trudne, ponieważ piłkarze na co dzień grają w różnych zespołach. Stawki dla szkoleniowców w światowej piłce nożnej są wysokie. Jeśli chcesz wiedzieć, ile zarabia trener reprezentacji Polski, koniecznie czytaj nasz tekst!

Ile zarabia trener reprezentacji Polski?

Trzeba pamiętać, że zarobki trenera w polskiej reprezentacji są wyjątkowo wysokie. W zasadzie nie powinno to nikogo dziwić – w dużej mierze właśnie od trenera zależy, czy krajowa kadra zostanie odpowiednio przygotowana do najważniejszych rozgrywek piłkarskich.

To, ile zarabia trener reprezentacji Polski, jest w dużej mierze uzależnione od jego doświadczenia, renomy w świecie piłki nożnej i osiąganych wcześniej wyników. Czynniki te w dużej mierze przekładają się na pozycję negocjacyjną trenera, który ubiega się o posadę lub nowy kontrakt.

Zarobki trenerów w Polsce na przykładzie Cz. Michniewicza i P. Sousy

Jeśli chodzi o obecnego trenera – Czesława Michniewicza – wysokość jego zarobków nie została oficjalnie potwierdzona. Spekuluje się jednak – m.in. na podstawie doniesień z otoczenia trenera – że jego roczne wynagrodzenie oscyluje w granicach 2,5 miliona złotych miesięcznie brutto. W przeliczeniu na miesiąc jest to nieco ponad 200 tysięcy złotych brutto. Trzeba jednak pamiętać, że najlepsi piłkarze (w tym na przykład Robert Lewandowski) także mogą liczyć na ogromne dochody. W efekcie to, ile zarabia trener reprezentacji Polski, nie powinno budzić zdziwienia.

Co ciekawe, poprzedni trener – Paulo Sousa – osiągał jeszcze wyższe zarobki. Jego miesięczne wynagrodzenie wynosiło około 70 tysięcy euro miesięcznie. Tak wysoka pensja wynika przede wszystkim z wieloletniego doświadczenia, jakie zebrał Paulo Sousa w uznanych zespołach piłki nożnej na całym świecie – zwycięstwa odnosiły prowadzone przez niego kadry piłkarskie ze Szwajcarii, Izraela oraz Szwajcarii.
Jak widać, to, ile zarabia trener reprezentacji Polski, nie odbiega tak bardzo od zarobków profesjonalnych piłkarzy. Szkoleniowiec kadry nie inkasuje co prawda takich kwot, jak reprezentanci grający w ligach zagranicznych, jednak nadal są to duże pieniądze.

Dodaj komentarz