Ile zarabia weterynarz w USA? Zarobki weterynarzy w Stanach Zjednoczonych

Jeśli chcesz wiedzieć, ile zarabia weterynarz w USA, świetnie trafiłeś! Przybliżamy, z jakimi korzyściami finansowymi wiąże się leczenie zwierząt po drugiej stronie Atlantyku. Sprawdź, na jakie zarobki mogą liczyć weterynarze w USA.

Weterynarz to zawód, w którym trudno narzekać na niedobór pracy. Wielu właścicieli czworonogów regularnie musi dbać o zdrowie swoich ulubieńców. Czy wygląda to podobnie w przypadku Stanów Zjednoczonych i opłaca się tam zostać weterynarzem? Poznaj zarobki w tej branży i przekonaj się, ile zarabia weterynarz w USA.

Ile zarabia weterynarz – podstawowe informacje i polskie pensje

Na początek warto sobie zadać pytanie o to, jak przedstawiają się zarobki weterynarzy w Polsce. Dzięki temu można zweryfikować, czy podjęcie tej pracy za oceanem okazałoby się bardziej opłacalne. Według ogólnopolskich danych lekarze weterynarii w naszym kraju zarabiają od około 3400 złotych do 5400 złotych brutto. Zarazem jedna czwarta weterynarzy legitymuje się zarobkami poniżej 3400 złotych.

Ile zarabia weterynarz w USA? O wiele wyższe zarobki

Jak to wygląda w przypadku Stanów Zjednoczonych? Trzeba przyznać, że po drugiej stronie Atlantyku zarobki weterynarzy prezentują się o wiele bardziej okazale. Ile zarabia weterynarz w USA? Roczny przychód takiej osoby to nieco ponad dziewięćdziesiąt pięć tysięcy dolarów. Miesięcznie to kwota około ośmiu tysięcy dolarów. W przeliczeniu to aż trzydzieści dwa i pół tysiąca złotych. Naturalnie tak jak w Polsce, tak i w USA niektórzy zarabiają nieco mniej, inni więcej. Jednak ogółem pensje znacząco przewyższają te znad Wisły.

Ile zarabia weterynarz w USA, a ile ten z Europy

A jak wygląda porównanie pensji weterynarzy z USA z tymi zarabiającymi w Europie Zachodniej? Okazuje się, że nad wyraz okazale. Średnia pensja weterynarza w Europie Zachodniej to około czterdzieści pięć tysięcy euro rocznie. Daje to około dwieście tysięcy złotych. To tym samym wyraźnie mniej niż w USA. Nawet w bardzo bogatej Norwegii weterynarz może liczyć co najwyżej na 65 tysięcy euro rocznie, co miesięcznie daje kwotę około pięciu i pół tysiąca euro. To w przeliczeniu około dwadzieścia cztery i pół tysiąca złotych co miesiąc. Widać więc, że to, ile zarabia weterynarz w USA, może jest zachęcać do wyjazdu i pracy w tej roli.

Dodaj komentarz