Ile zarabia Zenon Martyniuk z zespołem? To dziesiątki tysięcy złotych za koncert

Kilka lat temu Zenon Martyniuk został okrzyknięty królem disco polo. Największą popularność dał mu hit „Przez Twe oczy zielone”, jednak umiejętnie wykorzystał ten moment i obecnie należy do najlepiej zarabiających artystów w Polsce. Ile zarabia Zenon Martyniuk?

Według najnowszych informacji stawki za koncert Zenona Martyniuka rozpoczynają się od 25–30 tysięcy złotych i zależne są od okoliczności oraz rodzaju imprezy. Biorąc pod uwagę to, że artysta ma zajęte praktycznie wszystkie weekendy w roku, a zdarza się, że koncertuje więcej niż 2–3 razy w tygodniu, to jego zarobki są naprawdę pokaźne. To, ile zarabia Zenon Martyniuk, zależne jest od liczby koncertów. Szacuje się, że to kilka milionów złotych rocznie. 

Ile zarabia Zenon Martyniuk na koncercie?

Pod względem wynagrodzenia Zenon Martyniuk znajduje się w ścisłej czołówce polskich piosenkarzy. Obecnie za jeden koncert inkasuje minimum 25–30 tysięcy złotych, a kwota ta w przypadku specjalnych okazji jest jeszcze wyższa. Tak jest m.in. na koncertach sylwestrowych, gdzie król disco polo za występ dostaje nawet 70–100 tysięcy złotych. Musisz jednak pamiętać o tym, że jest to kwota do podziału na cały zespół. Oczywiście największą część z tego wynagrodzenia otrzymuje piosenkarz. Jeszcze przed wybuchem pandemii Zenon Martyniuk grał nawet 300 koncertów rocznie. To w przeliczeniu na średnie zarobki dawało przychód zespołu na poziomie nawet 7,5 miliona złotych rocznie. 

Koncerty to nie wszystko

Oczywiście aktywnie granie koncertów to nie jedyne źródło przychodów Zenona Martyniuka. Artysta z zespołem Akcent koncertuje już od lat 90. ubiegłego wieku i w tym czasie wydali wspólnie 16 albumów muzycznych. Ich sprzedaż także generuje atrakcyjne wynagrodzenie, a należy do niego doliczyć także tantiemy za prawa autorskie do utworów wykorzystywanych w celach komercyjnych lub w filmach, a także wpływy z udostępniania utworów na platformach do słuchania muzyki. To wszystko przekłada się roczne zarobki króla disco polo liczone w milionach złotych. 

To, ile zarabia Zenon Martyniuk, zależy przede wszystkim od jego aktywności koncertowej. Na jego roczne przychody wpływają jednak także inne składowe. Obecnie uważany jest za jednego z najlepiej opłacanych muzyków w Polsce.

Dodaj komentarz